سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۱:۴۶

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید جواد رئوف سیدنژاد عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران استان، افزود: طرح نشاط معنوي در 26 بقعه…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید جواد رئوف سیدنژاد عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران استان، افزود: طرح نشاط معنوي در 26 بقعه متبركه گلستان در 3 مقطع ابتدايي، راهنمايي و دبيرستان به تفكيك جنسيت دختر و پسر برگزار مي شود.

وي در توضيح طرح نشاط معنوي گفت: مهمترين مباحث طرح نشاط معنوي كلاس هاي اخلاق، احكام، عقايد قران كه شامل آموزش روخواني، تفسير و حفظ آن است.

وي ادامه داد: اين كلاس‌ها در بخش هنر شامل خطاطي و نقاشي است همچنين در كنار اين دوره ها برپايي اردوهاي تفريحي يك روزه را در دستور كار قرار داده‌ايم.

حجت الاسلام رئوف سیدنژاد اظهار كرد: در سال گذشته تعداد 3هزارو 61 نفر در طرح نشاط معنوي ثبت نام كردند و بيش از يكصد مربي از روحانيون و دانشجويان به اين افراد آموزش مي دادند.

وي هدف از برگزاري اين كلاس ها در بقاع متبركه را اجرايي كردن كلام مقام معظم رهبري دانست و اذعان كرد: مقام معظم رهبري فرموده بودند “بقاع متبركه بايد تبديل به قطب فرهنگي شود” به همين خاطر اين برنامه ها را در بقاع متبركه برگزار مي كنيم.

وي با بيان اينكه، ثبت نام كلاسها از 7 تير آغاز شده و تا دوازدهم ماه نيز ادامه داد، افزود: اين دوره به مدت 45 روز برگزار خواهد شد واميدواريم امسال استقبال بيش از سال گذشته باشد وجوانان و نوجوانان از اين كلاس ها بهره لازم را ببرند.

اين مسئول گلستاني از برگزاري كلاس ها در 8تيرماه خبر داد و بيان كرد: آن دسته از افرادي كه تاكنون موفق به ثبت نام در اين دوره ها نشدند، مي توانند تا دوازدهم تير ماه در كلاس ها ثبت نام كنند.

وي از غبارروبي امام زادگان قبل از آغاز ماه رمضان خبر داد و بيان كرد: در طول ماه مبارك رمضان هم مراسمات ويژه اي در بقاع متبركه استان به خصوص امامزادگان شاخص تدارك ديده شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گلستان برگزاري 3 وعده نماز جماعتف دعا و مناجات پس از افطار و مراسم احياي شب قدر را از جمله برنامه هاي امامزادگان شاخص استان دانست و اعلام كرد: برنامه تلاوت يك جز قرآن نيز هر روز در امام زاده عبدالله گرگان با همكاري صدا و سيما و سازمان تبليغات اسلامي و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار مي شود.

وي با بيان اينكه پخش اين برنامه به صورت مستقيم از سيماي گلستان است، افزود: برنامه تلاوت يك جز قرآن و پخش آن به صورت زنده در سيماي استان براي اولين بار است كه اجرا مي شود كه اميدواريم مورد استقبال مردم خوب استان قراربگيرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *