پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۵:۲۴

محمد اکبرزاده عصر پنجشنبه در حاشیه مراسم بهره برداری از پروژه 24 واحدی امام حسن مجتبی (ع) شهر فومن که با حضور رئیس…

محمد اکبرزاده عصر پنجشنبه در حاشیه مراسم بهره برداری از پروژه 24 واحدی امام حسن مجتبی (ع) شهر فومن که با حضور رئیس و نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور برگزار شد به خبرنگار مهر افزود: تهیه طرح هادی در گیلان یک سال زودتر از برنامه به اتمام می رسد.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار در 20 روستای استان برای اجرای طرح های ویژه هادی 10 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است، اظهارداشت: هم اکنون در 84 روستای گیلان تهیه و بازنگری طرح هادی با اعتباری افزون بر 930 میلیون ریال اجرا شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اینکه علاوه بر این در 138 روستای استان با اعتبار 129.407 میلیون ریالی اجرا شده است، ادامه داد: سال گذشته دو هزار و 685 جلد سند روستایی در گیلان صادر شد و این در حالیست که امسال 70 هزار سند روستایی دیگر صادر می شود.

وی از واگذاری زمین  مسکونی به روستاییان گیلان خبر داد و گفت: در این راستا 43 قطعه زمین به مبلغ هزار و 200 میلیون ریال به متقاضیان واگذار شده است.

اکبرزاده با بیان اینکه دو هزار و 840 طرح ویژه مسکن روستایی در گیلان اجرا شده است، افزود: در بحران برف سال گذشته 25 هزار واحد آسیب دیده از  700 هزار میلیون ریال تسهیلات بهره مند شدند.

وی درباره اقدام های انجام شده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان فومن از سال گذشته تاکنون اظهار داشت: طی این مدت 24 طرح هادی روستایی در سطح این شهرستان تهیه شده و در هشت روستا نیز با اعتبار 5.2 میلیارد ریالی به اجرا در آمده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: در شهرستان شفت نیز از سال گذشته تاکنون 23 طرح هادی روستایی تهیه شده و در هفت روستا نیز با 11.7 میلیارد ریال اعتبار این طرح به اجرا در آمده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم افتتاح از پروژه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گیلان با حضور رئیس و نماینده ولی فقیه در این بنیاد به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، فرماندار شهرستان رشت و سایر مسئولان استانی حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.