پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۱:۴۰

به گزارش خبرنگار ایرنا، شهرام کهریزی روز چهارشنبه در همایش توسعه پایدار و مشارکت اقتصادی روستاییان استان کرمانشاه اظهار داشت: در آخرین سرشماری…

به گزارش خبرنگار ایرنا، شهرام کهریزی روز چهارشنبه در همایش توسعه پایدار و مشارکت اقتصادی روستاییان استان کرمانشاه اظهار داشت: در آخرین سرشماری که سال 90 انجام شد، از یک میلیون و 947 هزار و 227 نفر جمعیت استان، 586 هزار و 621 نفر آنان که 30 درصد جمعیت را شامل می شد، در روستاها ساکن بودند.

وی با بیان اینکه براساس آخرین تقسیمات کشوری، استان کرمانشاه دارای 75 دهستان و دو هزار و 590 روستا است، یادآور شد: هم اکنون 133 هزار واحد مسکونی روستایی در استان وجود دارد که تاکنون 45 هزار واحد آن مقاوم سازی شده است.

کهریزی همچنین به خدمات ارائه شده به روستانشینان اشاره و خاطرنشان کرد: هم اکنون 660 روستای کرمانشاه از خانه بهداشت برخوردار هستند که تا ایام الله دهه فجر، 43 باب دیگر به آن ها اضافه خواهد شد.

مدیرکل دفتر روستایی استانداری کرمانشاه یادآور شد: هم اکنون به دو هزار و 460 روستای استان کار برق رسانی انجام گرفته و حدود 130 روستای دیگر باقی مانده اند که آن ها نیز در دست اقدام هستند.

وی با بیان اینکه 32 درصد روستاهای کرمانشاه از نعمت گاز طبیعی بهره مندند، افزود: در 204 روستا دفاتر ICT روستایی احداث شده است.

کهریزی در پایان و با بیان اینکه 70 درصد راه های روستایی آسفالت شده است، از وجود 14 روستای هدف گردشگری در استان کرمانشاه خبرداد.

7458/567

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.