یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۱:۲۱

عین الله شریف پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بوکان افزود: هم اکنون 896 روستای بالای 20 خانوار…

عین الله شریف پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بوکان افزود: هم اکنون 896 روستای بالای 20 خانوار در آذربایجان غربی وجود دارد که طرح هادی در آنها اجرا می شود.

وی گفت: برای اجرایی کردن این طرحها تاکنون مبلغ 10 میلیارد ریال اعتبار در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قرار گرفته است و مبلغ پنج میلیارد ریال دیگر نیز بزودی در اختیار آنها قرار می گیرد.

شریف پور ادامه داد: در زمینه اجرای طرح هادی آذربایجان غربی در مقایسه با میانگین کشور در سطح پایین تری قرار دارد که امسال سعی می شود با اجرای طرح های در دست اجرا در این زمینه خود را به میانگین کشوری برسانیم.

وی در مورد میزان اعتبارات رسوب کرده در حساب دهیاریها گفت: در سال های گذشته مبلغ 340 میلیارد ریال در حساب دهیاریها باقی مانده بود که از این منابع برای اتمام پروژه های نیمه تمام روستایی استفاده می شود.

شریف پور در زمینه روستاهای هدف گردشگری در استان نیز گفت: در این استان بیش از 60 روستای هدف گردشگری شناسایی شده است که در کنار برخی از آنها روستاهایی با طبیعت بکر نیز قرار دارند که از آنها به عنوان روستاهای طبیعت گردی نیز می توان استفاده کرد که با احتساب این روستاها تعداد روستاهای هدف گردشگردی و طبیعت گردی به یکصد روستا می رسد.

وی در مورد مهمترین برنامه های دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان غربی در سال جاری گفت: مهمترین برنامه در این دفتر شناسایی منابع گم شده و مدیریت منابع موجود است.

شریف پور ادامه داد: مهمترین کار در مدیریت روستایی که توسط دهیاران باید مورد توجه قرار بگیرد حضور در میان مردم و استفاده از نظرات، ایده ها و فکر آنان در امور روستاهاست که باید به شیوه مناسبی از آن بهره گرفت.

وی افزود: برنامه مهم دیگر که در دستور کار این اداره کل قرار دارد تربیت مدیران کارآمد از میان همکاران و دهیاران است تا بتوانند با مدیریت صحیح امورات روستایی را به نحو مناسبی مدیریت و به انجام رسانند.

در استان آذربایجان غربی بیش از دو هزار و 800 روستای دارای سکنه وجود دارد که دارای یک میلیون و 150 هزار نفر جمعیت هستند.

7510/584/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.