دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۰۰

ˈ قربانعلی شیر زاد ˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران تعداد طرح های نیمه تمام این بخش را 224 مورد…

ˈ قربانعلی شیر زاد ˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران تعداد طرح های نیمه تمام این بخش را 224 مورد اعلام کرد.

وی افزود : طرح های نیمه تمام شامل واحدهای آموزشی ، استخر شنا ، سالن های ورزشی ، نمازخانه ، سالن های چند منظوره و دارالقرآن است.

شیرزاد گفت : 99 مدرسه با 502 کلاس درس در مجموع به مساحت 82 هزار مترمربع از طرح های نیمه تمام مشارکتی در مازندران است که تکمیل آنها با توجه به محدودیت های اعتبارات عمرانی در اولویت اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس قرار دارد.

مدیر کل نوسازی مدارس مازندران از برگزاری شانزدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان در اردوگاه بادله ساری در خرداد ماه سال جاری خبر داد و افزود : محور اصلی این جشنواره نیز تکمیل طرح های نیمه تمام توسط خیران مدرسه ساز است.

وی ادامه داد : نمایشگاهی هم برای معرفی طرح های نیمه تمام استان به نیکوکاران در حاشیه این جشنواره برپا خواهد شد.

شیرزاد با بیان اینکه نخستین جشنواره خیران مدرسه ساز مازندران در سال 1377برگزار شد، میزان تعهد نیکو کاران را در 15جشنواره قبلی بیش از 273میلیارد تومان اعلام کرد و گفت : از این مبلغ تاکنون 225میلیارد تومان محقق شده است.

وی افزود : در 15جشنواره گذشته بیش از سه هزار و 800 کلاس درس در 540 قطعه زمین در مجموع به مساحت یک میلیون و 600 مترمربع توسط نیکوکاران مازندرانی ساخته شد.

شیرزاد تعداد خیران مدرسه ساز مازندران را بیش از دو هزار نفر اعلام کرد و گفت : مازندران در این زمینه در جمع پنج استان برتر کشور قرار دارد.

وی افزود : تاکنون نام 780 مدرسه ساز و مدرسه یار در سامانه اداره کل نوسازی مدارس مازندران ثبت شده که 610 مورد از این تعداد دارای شخصیت حقوقی هستند.

او همچنین استاندارد سازی گرمایشی مدارس مازندران را از دیگر اولویت های اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس استان اعلام کرد و ادامه داد : هم اکنون 10هزار کلاس درس در مازندران فاقد سامانه گرمایشی هستند.

شیرزاد اعتبار این بخش را 78میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : یکهزار 786 کلاس درس در قالب 815 مدرسه نیز در استان تاکنون به بخاری برقی تابشی مجهز شدند.

وی افزود : در سال گذشته یکهزار و 249 فضای آموزشی با هفت هزار و 730 کلاس درس و یک میلیون متر مربع به وزارت آموزش و پرورش تحویل داده شد که سهم مازندران 436 کلاس در قالب 81 طرح در 51 هزار متر مربع بود.

او همچنین مطالبات پیمارنکاران را 900میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد : 35درصد کلاس های درس در مازندران نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارد.

هم اکنون 480 هزار دانش آموز در بیش از سه هزار و 700 مدرسه و آموزشگاه مازندران مشغول تحصیل هستند.ک/3

1888/1654

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *