چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۰۴:۲۶

ˈعباس صلاحیˈ عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به کاهش موالید و سالمندی افراد که جامعه را به سمت پیری…

ˈعباس صلاحیˈ عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به کاهش موالید و سالمندی افراد که جامعه را به سمت پیری می برد، طرح افزایش موالید در مجلس مطرح شده که باید در کمیسیون بهداشت بررسی و در این زمینه بیشتر کار شود.

وی ادامه داد: در برنامه ریزی برای افزایش موالید باید زیرساختهای مورد نیاز در جامعه مانند مسکن، تحصیل و شغل در دراز مدت فراهم شود.

نماینده مجلس تأکید کرد: نباید مردم را به افزایش موالید مجبور کرد بلکه باید امتیازات خاصی را برای فرزند آوری قائل شد تا افراد بدین امر تشویق شوند.

صلاحی خاطر نشان کرد: اگر سقط جنین تنها با مجوز انجام شود، کار به اقدامات غیر قانونی و اتاقهای زیر زمینی برای این کار می کشد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز سوم تیرماه سال جاری کلیات طرح افزایش نرخ بارداری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت را تصویب کردند.

در صورت تصویب جزئیات این طرح، کلیه اقدامات راجع به پیشگیری از فرزند آوری اعم از سقط جنین، عقیم سازی، وازکتومی، توبکتومی و هرگونه تبلیغات راجع به کاهش موالید ممنوع خواهد شد و افراد متخلف به دو تا پنج سال زندان محکوم می شوند.

این طرح ابتدا با عنوان افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت مطرح شد و سپس کمیسیون بهداشت مجلس، نام آن را به طرح محدود سازی روش های جلوگیری از بارداری تغییر داد.ک/3

7110**559**1504

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *