شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۱

به گزارش روز شنبه روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان، بهرام سبحانی هنگام بازدید از فولاد هرمزگان در بندرعباس افزود: پیش بینی می شود…

به گزارش روز شنبه روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان، بهرام سبحانی هنگام بازدید از فولاد هرمزگان در بندرعباس افزود: پیش بینی می شود در شرکت های زیرمجموعه فولاد مبارکه تا پنج سال آینده بیش از 12 میلیون تن فولاد تولید شود.

وی گفت: اکنون در فولاد هرمزگان 1.5 میلیون تن و فولاد مبارکه 7.5 میلیون تن فولاد خام تولید می شود.

وی گفت: با راه اندازی واحد گندله سازی در طرح توسعه فولاد هرمزگان در مرحله نخست 2.5 میلیون تن گندله سنگ آهن که خوراک اصلی کارخانه است، تولید خواهد شد.

رییس هیات مدیره فولاد هرمزگان افزود: با اجرای طرح توسعه فولاد هرمزگان و توسعه واحدهای فولاد سازی، ظرفیت های احیا مستقیم و فولادسازی و تاسیسات جانبی دو برابر می شود.

سبحانی افزود: با اجرای طرح توسعه در دو مرحله ظرفیت تولید تختال نیز از 1.5 میلیون تن فعلی به سه میلیون تن و از سه به شش میلیون تن افزایش خواهد یافت.

مدیر عامل شرکت فولاد هرمزگان نیز گفت: تا پایان امسال یک میلیون و 350 هزار تن اسلب (تختال) در فولاد هرمزگان تولید می شود که 30 درصد بیشتر از سال گذشته است.

مرتضی آقاجانی با بیان اینکه تولید فولاد با پهنای دو متر از ویژگی های مجتمع فولاد هرمزگان است، افزود: در فروردین امسال رکورد تولید 110 هزار تن تختال ثبت شد که 20 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال بود.

وی گفت: از آغاز بهره برداری تاکنون دو میلیون تن تختال در مجتمع فولاد هرمزگان تولید شده که از این میزان 400 هزار تن آن به کشورهای اروپایی، هند، ترکیه، تایلند و تایوان صادر شده است.

مدیر عامل شرکت فولاد هرمزگان اظهار کرد: کیفیت بالای اسلب تولید شده در این کارخانه و استفاده از آخرین فناوری دنیا در ساخت این اسلب ها سبب بازارپسندی این محصول در دنیا شده و قراردادهای بلند مدت صادراتی با کشورهای مختلف منعقد شده است.

تَختال (به انگلیسی: Slab) قطعه ای مکعب مستطیل از فولاد معمولا به ضخامت ۲۳۰ میلیمتر و عرض ۱٫۲۵ متر و طول ۱۲ متر است. تختال یکی از محصولات میانی برخی کارخانه های فولادسازی است که از آن برای تولید فولاد ورق استفاده می شود.

مجتمع فولاد هرمزگان دومین طرح بزرگ فولادی ساخته شده کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در 13 کیلومتری غرب بندرعباس واقع است.

شرکت فولاد مبارکه از شرکت های پیشرو ایرانی است که در زمینه تولید ورق های فولادی فعالیت می کند.

این شرکت بیش از 50 درصد از مصرف فولاد کشور را برای استفاده در صنایع خودروسازی و قطعه سازی، فلزی سبک، فلزی سنگین و لوله های انتقال سیالات، صنایع بسته بندی و لوازم خانگی و الکتریکی و لوله و پروفایل تامین می کند.

د/7140/ 607 /546

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.