چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۷

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جانباز عصر امروز در جمع خبرنگاران از پایان اجرای فاز نخست طرح سراسری و همزمان واکسیناسیون علیه بیماری…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جانباز عصر امروز در جمع خبرنگاران از پایان اجرای فاز نخست طرح سراسری و همزمان واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی در سال 93 در استان کرمان خبر داد.

وی اظهار داشت مرحله اول واکسیناسیون دام ها بر علیه بیماری تب برفکی در سال 93 از 15  اردیبهشت در استان کرمان آغاز و طی مدت 45 روز کاری به پایان رسید.

جانباز با بیان این مطلب که بیماری تب برفکی از بیماری های واگیر دامی است که با شیوع آن خسارات جبران ناپذیری به صنعت دامپروری وارد می گردد اعلام کرد: با اجرای این طرح بیش از 91 هزار رأس دام سنگین استان علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند.

وی در ادامه به فعالیت بیش از 70 اکیپ بخش خصوصی و دولتی در اجرای فاز نخست طرح سراسری و همزمان واکسیناسیون رایگان تب برفکی در دام سنگین استان اشاره کرد.

جانباز تأکید کرد: با توجه به مسری بودن این بیماری،دامداران محترم بایستی از حمل و نقل و خرید و فروش بدون ضابطه هر نوع دام خودداری کند.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی همچنین از اجرای فاز دوم واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی گاوی در شهریور و مهر سال جاری خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.