جمعه، ۱۸ اردیبهشت ۹۴ - ۱۰:۵۶

به گزارش میهن پست – سرلشکر جعفری با بیان اینکه تمام نیرنگهای آمریکا و رژیم صهیونیست علیه ایران و کشورهای مسلمان منطقه نتیجه عکس…

به گزارش میهن پست – سرلشکر جعفری با بیان اینکه تمام نیرنگهای آمریکا و رژیم صهیونیست علیه ایران و کشورهای مسلمان منطقه نتیجه عکس داده است، خاطرنشان کرد: مسلح کردن معارضان در سوریه برای سقوط نظام حاکم در آن کشور از سوی دشمنان اسلامی با این هدف انجام شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ایران به عنوان جزیره ای با ثبات در منطقه ای به شدت بحرانی یاد کرد و گفت: همه ناامنی های موجود در منطقه با هدف ایجاد ناامنی در ایران انجام می شود.

سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری پیش از ظهر پنجشنبه در کنگره سه هزار شهید استان سمنان که با حضور مادران و خانواده های معظم شهدا در محل سالن غدیر سمنان برگزار شد، امنیت را نیاز اولیه شهروندان دانست و افزود: امروز هیچ قدرتی توان چپ نگاه کردن به حریم مقدس ایران اسلامی را ندارد و این مهم نتیجه خون شهیدانی است که جان خویش را فدای آرمان های انقلاب اسلامی کردند.

وی گفت: اگر در مذاکرات هسته ای عمیق بشویم و با دقت نگاه کنیم به تسلیم شدن ابر قدرت ها در مقابل انقلاب اسلامی پی می بریم و می بینیم که امروز بزرگترین قدرت مادی جهان در برابر ایران زانو زده اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به الگو گیری حزب الله لبنان و مردم انقلابی یمن از انقلاب اسلامی ایران افزود: همه قدرت های منطقه ای برای جلوگیری از موفقیت مردم یمن بسیج شدند اما موفق نمی شوند.

قدرت عظیم اسلام در جهان دستاورد انقلاب اسلامی است

سرلشکر جعفری، قدرت اسلام در منطقه و جهان را دستاورد عظیم انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: خدعه ها و نیرنگ های دشمنان اسلامی با امدادهای الهی خنثی می شود.

وی، به تحلیل حضور آمریکا در منطقه پرداخت و با اشاره به حضور نظامی آمریکایی ها در عراق و افغانستان، یادآوری کرد: حضور نظامی آمریکا در منطقه و حمله به افغانستان و عراق، با هدف حمله نظامی به ایران انجام شد تا به قول خودشان رفتار انقلاب اسلامی تغییر کند اما به لطف الهی درست در اوج تهدیدهای دشمن و حضور نظامی آنها در منطقه، مردم بزرگ ایران بزرگترین حرکت های انقلابی را در منطقه ایجاد کردند و حمایت قاطعانه از لبنان و فلسطین از آن جمله است و همین ایستادگی مردم باعث شد که آنها عراق را تخلیه کرده و در صدد تخلیه افغانستان نیز باشند.

تمام نیرنگهای آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران نتیجه عکس داده است

مقام عالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد: هر یک از ملتهای مسلمان منطقه که از انقلاب و جمهوری اسلامی الگوگیری کرد به پیروزی رسیده است.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه تمام نیرنگهای آمریکا و رژیم صهیونیست علیه ایران و کشورهای مسلمان منطقه نتیجه عکس داده است، خاطرنشان کرد: مسلح کردن معارضان در سوریه برای سقوط نظام حاکم در آن کشور از سوی دشمنان اسلامی با این هدف انجام شد.

وی اضافه کرد: آمریکا با حمله به عراق می خواست که رژیمی همسو با خود و در تضاد با جمهوری اسلامی بوجود بیاورد اما با حرکت انقلابی مردم عراق این خدعه نیز ناکام ماند و حکومتی با اکثریت شیعه در عراق شکل گرفت و البته برادران اهل تسنن نیز در آن مشارکت دارند.

گروهک داعش برای جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه ایجاد شد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اذعان به اینکه بعد از حکومت امام علی(ع) حکومتی شیعی در عراق شکل نگرفته بود، تصریح کرد: با نصرت الهی در عراق حکومتی روی کار آمد که همسو و هم جهت با تفکر انقلاب اسلامی است و لذا آمریکایی ها با آن همه هزینه در عراق، نتیجه عکس گرفتند.

سرلشکر جعفری گفت: دشمنان اسلام گروهک داعش را برای جلوگیری از نفوذ ایران اسلامی در منطقه ایجاد کردند، اما عملکرد وحشیانه این گروهک موجب تحکیم وحدت و همدلی بیشتر مسلمانان منطقه شده است.

وی، داعش را زاییده عملکرد دشمنان انقلاب اسلامی و دنیای استکبار دانست و گفت: دشمنی های استکبار با انقلاب اسلامی، زمینه ساز ایجاد همدلی و همزبانی بین ایران، عراق، سوریه، بحرین و همه محرومان عالم شد و این همدلی و وحدت کار خداوند و نصرت الهی بود.

عملکرد معکوس ضد بشری داعش

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز عملکرد ضد بشری داعش نتیجه معکوس داشته و سبب خیر شده است، ادامه داد: اکنون شاهد وحدت و همدلی بین ملتهای ایران، عراق، سوریه، لبنان و یمن به خاطر مقابله با داعش هستیم.

سرلشکرجعفری با اشاره به تحلیل های غرب از تحولات منطقه، افزود: نظام سلطه از توسعه هلال شیعه هراس دارد چرا که می داند این هلال در قلب رژیم صهیونیستی فرود می آید.

وی، با بیان اینکه امروز بیش از ۱۰۰ هزار نیروی مردمی هوادار تفکر انقلاب اسلامی در سوریه مسلح و بسیج شدند، افزود: بسیج این نیروی مردمی طرفدار جمهوری اسلامی نتیجه دشمنی استکبار با انقلاب اسلامی است و البته فراتر از این، نتیجه این دشمنی با انقلاب اسلامی نزدیک شدن دل های مردم ایران و سوریه به همدیگر است.

شهادت و مهدویت دو بال نظام اسلامی

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به شکست انقلاب مصر اضافه کرد: مردم مصر به عمد می خواستند از انقلاب اسلامی تبعیت نکرده و از تجربیات انقلاب اسلامی استفاده نکنند، که همین امر سبب شکست انقلابشان شد.

سرلشکر جعفری گفت: در نگاه تحلیلگران غرب شهادت و مهدویت دو بال نظام اسلامی هستند و به همین دلیل دشمنان، ولایت فقیه را هدف قرار داده اند.

وی با اشاره به اینکه دشمن از توانمندی ایران اسلامی در عرصه های مختلف آگاهی دارد، گفت: خود دشمنان نیز می دانند که حرف از روی میز بودن گزینه نظامی علیه ایران در مساله هسته ای، سخن مسخره ای است زیرا توانایی ایران در دوران دفاع مقدس را دیده اند.

ایران امروز در اوج اقتدار است

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ایران امروز در اوج اقتدار ملی است، گفت: ایران در هیچ دوره ای از تاریخ کهن خود، چنین ابهت، اقتدار و عظمتی نداشته است، البته قدرت تنها در قدرت مادی، اقتصادی و تسلیحاتی نیست بلکه قدرت در اراده و ایمان به خدا و شهادت طلبی در راه آرمان شهدا است.

سرلشکر جعفری به شناخت استکبار از انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: قدرت های جهانی که در جنگ ۸ ساله دفاع مقدس همه نوع حمایتی از صدام کردند و در آخر جنگ به طور مستقیم خود وارد جنگ با ایران شدند، ایران اسلامی را به خوبی می شناسند و این شناخت را در دوران دفاع مقدس، در جنگ۳۳روزه لبنان و در سه جنگ اخیر با غزه به دست آورده اند.

وی، با اشاره به اینکه امروز قدرت و نفوذ معنوی اسلام و انقلاب اسلامی در دل های مردم آزاده جهان بی نظیر است، افزود: همین نفوذ معنوی است که دنیای استکبار را به وحشت انداخته است، این قدرت و نفوذ معنوی که به برکت خون شهیدان به دست آمده روز به روز در حال گسترش است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه برخی نارسایی ها و مشکلات اقتصادی درون کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: هنوز کسی به تذکر رهبری به سران کشور برای تمرکز به توانمندی داخلی آنچنان که می بایست عمل نکرده است.

سرلشکر جعفری با انتقاد از حرکت برخی افراد در داخل که خود را انقلابی می دانند، افزود: تعدادی ناآگاه داخلی که خود را در راستای انقلاب می دانند حواسشان نیست که در مسیر دشمن حرکت می کنند.

وی با اشاره  به سخنان مقام معظم رهبری که بزرگترین منکر را تضعیف نظام اسلامی عنوان کرده اند، خاطر نشان کرد: برخی ها خصومت های شخصی و تحلیل های شخصی خود را مطرح می کنند بدون اینکه توجه داشته باشند که صحبت های آنان  اسلام را تضعیف می کند.

وی با تجلیل از برگزاری کنگره عظیم سه هزار شهید استان سمنان، گفت: این کنگره بزرگ بیانگر روحیه مقاومت، ‌ایمان، اعتقاد و روحیه انقلابی مردم مؤمن و ولایتمدار استان سمنان است. مردمی که همواره پشتیبان ولایت و انقلاب اسلامی بودند.

پیروزی انقلاب و استقرار نظام اسلامی دو دستاورد خون شهدا است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر نیازمند بودن جامعه به برگزاری چنین یادواره هایی افزود: پشتیبانی از ولی فقیه و امام زمان (عج) نکته مشترک تمام وصایای شهدا است.

سرلشکر جعفری با اشاره به اینکه رزق خدای متعال به شهدا رزق و روزی مادی نیست، بیان کرد: برآورده شدن اهداف و آرمان های شهدا، رزق و روزی خداوند به آنان است.

وی با بیان اینکه دستاوردهای خون شهدا را جز در صدر اسلام شاهد نبوده ایم افزود: پیروزی انقلاب و استقرار نظام اسلامی دو دستاورد خون شهدا است.

باید یاد و خاطره شهدا برای همیشه در یادها بماند

نماینده ولی فقیه در استان سمنان و امام جمعه سمنان نیز در ابتدای این مراسم با اشاره به نقش وجایگاه شهدای استان در هشت سال دوران دفاع مقدس اظهار داشت: باید یاد و خاطره شهدا برای همیشه در یادها  بماند و رشادت ها و ایثارگری ها و از خود گذشتگی های این دلاور مردان به فرزندان و نسل های آینده منتقل شود تا فرزندان این مرز و بوم آشنا شوند.

آیت الله سید محمد شاهچراغی با بیان اینکه شهدا مظهر قدرت ایران و اسلام هستند ادامه داد: عزت و قدرت متعلق به شهداست و آنها نه تنها خون دادند بلکه راه و مسیر آنها امروزه هم اثرگذاری دارد.

وی گفت: شهدا در نزد خداوند حساب ویژه ای دارند و شهید در نزد خداوند بلند مرتبه دارای مقام والایی است.

خداوند متعال خود را جانشین شهید معرفی کرده است

نماینده ولی فقیه در استان سمنان افزود: خداوند متعال شهید را بسیار گرامی می دارد و حساب آنرا از دیگران جدا کرده است و برای این سخن شاهدان بسیاری هست.

آیت الله شاهچراغی اظهار کرد: خداوند با همه حتی برای پیغمبران خاص خود و حتی فرشته خود جبرئیل امین از پشت پرده صحبت می کند و این در حالی است که با شهید بی پرده و بسیار خودمانی صحبت می کند.

وی همچنین گفت: خداوند در آیات بسیاری خود را جانشین شهید معرفی کرده و نمی توان گفت جای شهدا خالی است چرا که به جای شهدا خدا هست.

مدیون خانواده شهدا هستیم

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ما امروز مدیون خانواده شهدا هستیم و نمی دانیم چطور این بدهکاری به آنان را ادا کنیم تنها می توانیم بگوییم آنها را فراموش نمی کنیم.

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه بنیانگذار انقلاب اسلامی شهدای هشت سال دفاع مقدس را مانند شهدای کربلا دانستند خاطرنشان کرد: شهدای ما نیز مانند حسین (ع) هستند و مانند شهدای کربلا باب الحوائج هستند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند ملت ایران مدیون شهیدان و خانواده شهدا هستند.

برگزاری یادواره شهدا اقدامی در راستای مبارزه با تهاجم فرهنگی

امام جمعه سمنان با اشاره به اینکه برگزاری یادواره‌ها و اجلاسیه‌های شهدا وکنگره ها و … علاوه بر اینکه وظیفه ما است افزود: برگزاری این مراسم ها در حقیقت بازگوکننده رشادت، ایثار، شجاعت و از خودگذشتگی بزرگ مردان عرصه جهاد و شهادت است.

آیت الله شاهچراغی تصریح کرد: دشمن قسم خورده اسلام بر علیه ایران جنگ فرهنگی به راه انداخته اند و بهترین کاری که می توان در برابر خنثی کردن جنگ نرم دشمن و در سنگر مبارزاتی با این جنگ فرهنگی انجام داد این برنامه هاست.

وی افزود: نسل امروز ما باید با اهداف، زندگی و سیره شهدا آشنا و الگو و سرمشقی برای نسل های آینده باشند.

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *