جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۸

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری بعد از ظهر پنجشنبه در نشست شورای سیاست گذاری چهارمین همایش توسعه دانایی محور اظهار داشت: خلیج…

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری بعد از ظهر پنجشنبه در نشست شورای سیاست گذاری چهارمین همایش توسعه دانایی محور اظهار داشت: خلیج فارس یکی از ظرفیت‌های بسیار مهم در زمینه توسعه استان بوشهر است که باید به خوبی از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی با اشاره به اهمیت بالای برگزاری چهارمین همایش ملی توسعه دانایی محورخلیج فارس، تصریح کرد: در برگزاری این همایش باید به صورتی تلاش شود که ظرفیت‌های بسیار مهم استان بوشهر به خوبی معرفی شود.

استاندار بوشهر خواستار برگزاری این همایش در زمانی که استان بوشهر بهترین آب و هوار را داشته باشد شد و افزود: باید تلاش شود که اسفندماه امسال همایش توسعه دانایی محورخلیج فارس با موضوع خلیج فارس دریای فرصت‌ها برگزار شود.

تدوین چشم‌اندازها، سیاست‌ها، راهبردها و برنامه‌های توسعه‌ای

مدیرکل پژوهش استانداری بوشهر نیز در این نشست به برخی از محورهای این همایش اشاره کرد و بیان داشت: توسعه دانایی محور دریا، بنادر، تجارت و حمل و نقل دریایی از این محورها است.

عبدالمجید مصلح از صنایع دریایی و فراساحل به عنوان دیگر محورهای برگزاری همایش مطرح کرد و افزود: صنایع دریایی و فراساحل، شیلات و صنایع دریایی غذایی، گردشگری ساحلی و دریایی، زیست فناوری دریایی، محیط زیست دریایی و انرژی تجدیدپذیر دریایی از دیگر محورهای همایش توسعه دانایی محورخلیج فارس است.

وی با اشاره به حضور اندیشمندان در همایش ملی توسعه دانایی محور با موضوع خلیج فارس دریای فرصت‌ها، تصریح کرد: تدوین چشم‌اندازها، سیاست‌ها، راهبردها و برنامه‌های توسعه‌ای از مهمترین برنامه‌های برگزاری این همایش است.

لازم به ذکر است که همایش توسعه دانایی محورخلیج فارس اسفندماه در بوشهر برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.