پنجشنبه، ۱۳ خرداد ۹۵ - ۰۵:۴۴

ظرفیت حافظه داخلی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس افزایش می یابد چرا که خریداران آیفون‌های اپل به دلیل این‌که این دیوایس از…

ظرفیت حافظه داخلی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس افزایش می یابد چرا که خریداران آیفون‌های اپل به دلیل این‌که این دیوایس از کارت‌های حافظه‌ی جانبی میکرو اس دی پشتیبانی نمی‌کند، تنها زمان خرید آیفون فرصت دارند که ظرفیت آن را انتخاب کنند و اگر این مقدار در آینده کافی نباشد، راهی برای افزایش آن نیست. به همین دلیل دانستن ظرفیت آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس این روزها به دغدغه‌ی بسیاری از خریداران تبدیل شده است. در ادامه با میهن پیت همراه شوید.

ظرفیت حافظه داخلی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس در حالی افزایش می یابد که کاربران آیفون بازی‌های حجیم اپ استور و نرم افزارهای کاربردی متعددی که این روزها بر روی دیوایس خود نصب می‌کنند، ظرفیت‌های کمتر از ۳۲ گیگابایت و برای خیلی‌های دیگر، کمتر از ۶۴ گیگابایت کافی نیست، به همین دلیل خیلی از خریداران مایل هستند که از جزییات دقیق ظرفیت آیفون ۷ باخبر شوند. اپل هم که در گذشته تصمیمات عجیبی نظیر حذف ظرفیت ۳۲ گیگابایتی به‌جای مدل ۱۶ گیگابایتی را از خطوط تولید خود گرفته است، این موضوع را حساس‌تر کرده است و کاربران نگران تصمیمات عجیبی دوباره‌ای نظیر حذف ظرفیت ۶۴ گیگابایتی توسط اپل هستند!

اما به‌تازگی گزارشی در خبرگزاری TrendForce منتشر شده که این نگرانی‌ها را از بین می‌برد و مدعی است اپل قصد دارد علاوه بر مدل‌‌های فعلی، ظرفیت ۲۵۶ گیگابایتی را نیز به گزینه‌های خرید آیفون ۷ اضافه کند. اضافه شدن این ظرفیت آیفون ۷ به مدل‌های فعلی، به معنای آن است که مدل ۳۲ گیگابایتی، ۶۴ گیگابایتی، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی قابل خریداری هستند و هرکدام از آنها می‌توانند فضای ذخیره‌سازی قابل قبولی را در اختیار کاربران قرار دهند.

اما گفتیم مدل ۳۲ گیگابایتی، مگر این مدل از خطوط تولید اپل حذف نشده بود؟ بله این تصمیم توسط اپل گرفته شده بود اما چند روز پیش گزارشی را در گجت نیوز برایتان منتشر کردیم که نشان می‌داد این کمپانی قصد دارد مدل پایه‌ی آیفون ۷ را با ظرفیت ۳۲ گیگابایتی ارائه کند و درواقع آن تصمیم اشتباه گذشته (حذف مدل ۳۲ گیگابایتی به‌جای ۱۶ گیگابایتی) را جبران کند.

iphone 6s

نکته‌ی جالب دیگری که در این گزارش به آن اشاره شده است، در نظر گرفتن مدل ۲۵۶ گیگابایتی برای مدل بزرگ‌تر نسل هفتم آیفون است. بنابراین علاوه بر آیفون ۴.۷ اینچی، آیفون ۷ پلاس با نمایشگر ۵.۵ اینچی نیز از ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت برخوردار خواهند بود و کاربران با خرید این مدل، می‌توانند یک فبلت قدرتمند، پرظرفیت و زیبا را در اختیار بگیرند.

بالا رفتن ظرفیت آیفون ۷ تاثیر شدیدی بر روی افزایش قیمت ندارد: یکی از مواردی که کاربران و خریداران آینده‌ی آیفون ۷ بعد از شنیدن این خبر درباره‌ی آن اظهار نگرانی کرده‌اند، این است که با دو برابر شدن حداکثر ظرفیت آیفون ۷ ، قیمت آن هم بسیار بالا خواهد رفت و بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار (با توجه به سیاست‌های همیشگی اپل در قیمت‌گذاری) به آن اضافه خواهد شد. اما ترند فورس اشاره کرده است که استفاده از حافظه‌های فلش NAND، باعث کنترل قیمت خواهد شد و افزایش ظرفیت آیفون ۷ به معنای دو برابر شدن قیمت این مدل نخواهد بود.

گفتنی است که پیش‌بینی می‌شود آیفون ۷ پلاس دارای ۳ گیگابایت حافظه‌ی رم، نمایشگر ۵.۵ اینچی و دوربین دوگانه باشد، درحالی که آیفون ۷ احتمالا با همان حافظه‌ی رم ۲ گیگابایتی، نمایشگر ۴.۷ اینچی و بدون دوربین دوگانه عرضه خواهد شد.

منبع: گجت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *