شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۹

به گزارش خبرنگار مهر، فریبرز حاتمی ظهر جمعه در نشست با مدیران مسئول رسانه های استان در سخنانی اظهار داشت: سازمان بسیج رسانه…

به گزارش خبرنگار مهر، فریبرز حاتمی ظهر جمعه در نشست با مدیران مسئول رسانه های استان در سخنانی اظهار داشت: سازمان بسیج رسانه به منظور ساماندهی، انسجام بخشی و هم افزایی میان پیکره جامعه رسانه ای استان شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه کارکرد بسیج رسانه مشابه دیگر سازمان های مرتبط با بسیج است، عنوان کرد: فعالیت در قالب حلقه های بصیرتی و معرفتی صالحین از رویکردهای بسیج رسانه در استان است که در این راستا حلقه ها با حضور یک مربی به عنوان رابط گروه با سرگروه تشکیل می شوند.

مسئول بسیج رسانه استان لرستان در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه کارکرد بسیج رسانه در استان یک کارکرد مشورتی و آموزشی است، ادامه داد: قانون تقویت و توسعه سازمان بسیج رسانه در حال حاضر به مجلس ارائه شده که در صورت تصویب نهایی شاهد ارتقای جایگاه بسیج رسانه در کشور خواهیم بود.

حاتمی همچنین با بیان اینکه فعالیتهای بسیج رسانه در استان از خرم آباد آغاز شده است، تصریح کرد: برنامه های جدی برای توسعه فعالیتهای بسیج رسانه در شهرستانهای مختلف استان داریم.

وی با اشاره به برگزاری نشست های کارشناسی با حضور مدیران رسانه های استان افزود: به دنبال تدوین دستور کار و برنامه برای حصول بهترین خروجی از این گونه جلسات هستیم.

مسئول بسیج رسانه استان لرستان با بیان اینکه هدف از برگزاری این نشست طرح مسائل حوزه رسانه استان از دیدگاه کارشناسی و نقد و بررسی در این زمینه است، یادآور شد: در این راستا انجام فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و جشنواره ای در دستور کار بسیج رسانه استان قرار دارد.

حاتمی با اشاره به قرارگیری در سال “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” ابراز امیدواری کرد که برگزاری این گونه نشست ها زمینه استفاده از ظرفیت رسانه های استان در راستای تحقق شعار سال را فراهم کند.

 وی با بیان اینکه حوزه فرهنگ مظلوم و مهجور باقی مانده است، یادآور شد: یکی از محورهای مد نظر در جریان برگزاری نشست های کارشناسی با مدیران مسئول رسانه های استان تبیین نقش رسانه ها در توسعه فرهنگی است.

مسئول بسیج رسانه استان لرستان با تاکید بر وجود نگاه کارشناسی و هم افزایی در برگزاری این نشست ها یادآور شد: در صورت وجود نگاه کارشناسی طرح مسائل در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی موثرتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *