چهارشنبه، ۰۲ مهر ۹۳ - ۰۲:۳۵

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران گفت: در حال حاضر 20 کانتینر سردخانه‌ای در بندر نوشهر وجود دارد که در نظر داریم این ظرفیت…

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران گفت: در حال حاضر 20 کانتینر سردخانه‌ای در بندر نوشهر وجود دارد که در نظر داریم این ظرفیت را تا 100 کانتینر افزایش دهیم.

منوچهر تاتینا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، خاطرنشان کرد: با مذاکرات انجام شده با کشورهای همسایه پیگیر اخذ مجوز ایجاد پایانه صادراتی کالای سردخانه‌ای در نوشهر هستیم.

وی از افزایش 100 درصدی صادرات کالا از طریق بندر نوشهر در 6 ماهه نخست امسال خبر داد و افزود: در این مدت بالغ بر 30 هزار تن کالا از بندر نوشهر به کشورهای دیگر صادر شده است. در سال گذشته 20 هزار تن خشکبار و مواد غذایی از این بندر به کشورهای دیگر صادر شد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران با بیان اینکه واردات کالا در 6 ماهه سال جاری 54 درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: در حال حاضر جمع ورودی کالا به مرز 450 هزار تن رسیده است.

تاتینا خاطرنشان کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی بندر نوشهر دارای 8 اسکله بوده که یک اسکله آن مخصوص محصولات نفتی است. از اول سال تا پایان شهریور 70 هزار تن کالا وارد شده است. در 6 ماهه سال جاری رشد ورود و خروج محموله نفتی در این بندر 10 درصد افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: در سال جاری در زمینه ساخت سیلوی غلات سرمایه‌گذاری شده و عملیات ساخت آن آغاز شده است. در حال حاضر برای ساخت انبار سرپوشیده با مساحت 21 هزار مترمربع، مخازن نفتی و سیلوی غلات قراردادهایی منعقد شده و در حال پیگیری است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *