پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۱:۰۱

خبرگزاری ایسنا: وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد که در صورت تلاش غرب برای ایجاد راه حل وسطی که مرضی الاطراف باشد، ایران آماده…

خبرگزاری ایسنا: وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد که در صورت تلاش غرب برای ایجاد راه حل وسطی که مرضی الاطراف باشد، ایران آماده تحقق پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای است.

محمد جواد ظریف در مقاله‌ای که در روزنامه لوموند چاپ فرانسه و پیش از برگزاری آخرین دور از مذاکرات میان ایران و 1+5 منتشر شده، آورده است: ایران برای رسیدن به یک راه حل قابل قبول و تصمیم‌گیری دراز مدت، از اراده سیاسی برخوردار است اما در صورتیکه غرب به بحث درباره راه حل‌هایی که تضمین کننده مسالمت‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران است، نپردازد، این مذاکرات نمی‌تواند به راه حل مثبتی بیانجامد.

او در بخشی از این مقاله آورده است: ایران چیزی برای مخفی کردن ندارد و برنامه هسته‌ای‌اش جنبه صلح آمیز دارد و پاسخگوی خواسته‌های شهروندان ایرانی در زمینه بهداشت، انرژی و سایر زمینه‌ها است.

بنابر گزارش روسیا الیوم، ظریف نوشت: غرب در ارزیابی وضعیتی که ما اکنون در آن به سر می‌بریم اشتباه کرده است.

او تاکید کرد: من و حسن روحانی ، رییس جمهور ایران از نو به پای میز مذاکره بازگشتیم و مواضع ما تغییری نکرده اما متاسفانه موضع طرف (مقابل)هم تغییری نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.