سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۵

امير عابديني در مورد عملکرد تيم ملي در جام جهاني گفت: من به فدراسيون پيشنهاد مي‌کنم خيلي سريع کميته فني ويژه‌اي تشکيل دهد…

امير عابديني در مورد عملکرد تيم ملي در جام جهاني گفت: من به فدراسيون پيشنهاد مي‌کنم خيلي سريع کميته فني ويژه‌اي تشکيل دهد که اعضاي آن از داخل فدراسيون نباشد و جزو نخبگان و دلسوزان فوتبال باشد افرادي نظير امير حاج‌رضايي، بيژن ذوالفقارنسب و جعفر کاشاني و حسين کلاني. اين کميته مي‌تواند 10 عضو داشته باشد که آنها ورود و حضور تيم ملي در جام جهاني را مورد ارزيابي دقيق و کارشناسانه قرار بدهند.

به گزارش فارس، وي افزود: موج‌سواري و صحبت‌هاي احساسي و عاطفي کردن يک کار کارشناسي نيست و کار نخبگان و کارشناسان اين است که صحبت‌هاي خود را با دلايل منطقي به مردم و افکار عمومي ارائه کنند تا مردم ديدگاه‌شان را به ديدگاه کارشناسان نزديک کنند. سؤال من اين است که ما 6 نيمه در جام جهاني بازي کرديم آيا در هر 6 نيمه موفق بوديم يا فقط در يک نيمه بازي عملکرد موفقي داشتيم.

عابديني تصريح کرد: بايد متخصصان و کارشناسان نظر بدهند و بگويند که بضاعت تيم ما در جام جهاني همين بود يا اينکه ما مي‌توانستيم عملکرد بهتري داشته باشيم. آيا کارنامه کي‌روش آنطور که اذهان عمومي مي‌گويد مثبت و مؤثر بود يا اينکه اين کارنامه مغاير با بحث عاطفي و احساسات بود. بايد ارزيابي کنيم و ببينيم در عملکرد تيم ملي در جام جهاني فدراسيون چقدر نقش داشت و نقش سرپرست تيم ملي و تدارک تيم ملي چقدر بوده و چه نمره‌اي دارد. بايد عملکرد فدراسيون هم در اين زمينه بررسي شود و بعد مشخص شود که همه نمره‌ها مال کي‌روش است يا فدراسيون هم نمره مي‌گيرد اگر همه نمره‌ها فقط متعلق به کي‌روش باشد پس بايد مجسمه او را ساخت و اگر هم اينگونه نيست اکنون فوتبال ما چه بضاعتي دارد؟

عضو هيأت رئيسه سازمان ليگ افزود: آيا ما پيش از اين بضاعتي در فوتبال نداشتيم و کي‌روش ناجي ما بوده است؟ ما در جام جهاني 1998 آمريکا را شکست داديم آيا اکنون بضاعت آن را داريم که دوباره آمريکا را شکست بدهيم؟ قبل از جام جهاني آرژانتين به آرژانتين ميزبان جام جهاني هم گل زديم اکنون وضعيت فوتبال ما چگونه است آيا به وضعيت پايدار رسيده‌ايم و هدايت و مديريت فوتبال سيستماتيک شده است. پيراهن تمرين ملي‌پوشان کمي اشکال داشت ديديد که چه رسوايي در دنيا براي ما به بار بياورند و هيچ حفاظتي از ما نشد به همين دليل است که مي‌گويم بايد کارشناسان بنشينند و اين موارد را بررسي کنند و به فدراسيون و کي‌روش نمره بدهند.

عابديني با اشاره به دستمزد زياد کي‌روش گفت: اينکه کي‌روش اکنون هرچه بخواهد ما قبول کنيم و امضا کنيم و دستمزد 4 ميليون يورويي به او بدهيم که رقمي در حدود 16 ميليارد تومان است سؤال اينجاست کي‌روش در قبال اين 16 ميليارد تومان چه تضميني به ما مي‌دهد؟ اينکه آيا برويم يک مساوي و يک باخت بياوريم و بعد بگوييم مسي باعث شد که ببازيم آيا قرار است که مسي در تيم آرژانتين نباشد؟! پس بدون هيچ جوسازي و بزرگ‌نمايي بايد کار کارشناسي صورت بگيرد اينکه کارشناسان فوتبال اکنون نگرانند که وقتي نظر کارشناسي خود را مي‌دهند مورد هجمه قرار بگيرند درست نيست. بايد کميته‌اي متشکل از کارشناسان و نخبگان که همه اهالي فوتبال و رسانه آنها را قبول دارند، بنشينند و عملکرد تيم ملي را تجزيه و تحليل کنند و اين آناليز را خيلي شفاف و صريح در اختيار مردم قرار دهند.

وي افزود: البته من به فدراسيون توصيه راسخ مي‌کنم که تا انجام اين کار کارشناسي هيچ قراردادي با کارلوس کي‌روش امضا نکند.

رئيس کميته فني باشگاه پرسپوليس در مورد شرايطي که اکنون بر تيم پرسپوليس حاکم شده است، گفت: پرسپوليس اکنون دچار چندگانگي شده است که هرچه سريع‌تر بايد تکليف آن روشن شود و از اين وضعيت چندگانه بيرون بيايد هيئت مديره باشگاه بايد عالي‌ترين مقام باشگاه را داشته باشد اما اکنون شرايط به گونه‌اي است که نمي‌تواند اين نقش را ايفا کند يا نمي‌شود که اين نقش ايفا شود به همين خاطر شنيده‌ام ممکن است برخي ديگر از اعضاي هيأت مديره هم از باشگاه جدا شوند همانطور که استيلي از هيأت مديره جدا شد.

وي افزود: چرا نبايد يک وفاق در باشگاه پرسپوليس حاکم باشد و سيستم در آن کار کند اکنون هويت پرسپوليس به پاي افراد ريخته مي‌شود در حالي که سال‌ها زحمت کشيده شد تا پرسپوليس از تيم فلاني به تيم پرسپوليس تبديل شود اما اکنون دوباره شاهد آن هستيم که پرسپوليس دارد تيم شخصي مي‌‌شود مثل اينکه تيم ملي را اکنون تيم کي‌روش مي‌خوانند افراد بايد شخصيت خودشان را به هويت باشگاه گره بزنند نه آنکه هويت پرسپوليس به پاي هويت افراد ريخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.