شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۰

به گزارش خبرنگار مهر، محسن اقبالیان ظهر شنبه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان نهاوند در ستاد مرکزی انتظامی نهاوند…

به گزارش خبرنگار مهر، محسن اقبالیان ظهر شنبه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان نهاوند در ستاد مرکزی انتظامی نهاوند اظهار داشت: در سه ماه گذشته دو محموله تهیه و توزیع مواد مخدر در شهرستان نهاوند شناسایی و متلاشی شد که در مجموع 120 کیلو مواد مخدر کشف و ضبط شد.

اقبالیان افزود: در بحث تصادفات فوتی در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته‌ایم اما در تصادفات جرحی 34 درصد افزایش داشته ایم که دلایل آن بی احتیاطی رانندگان، گنجایش و عرض کم خیابان‌ها و جاده‌ها و افزایش خودروها در مسیرها و جاده‌ها است.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار و 300 تماس تلفنی با مرکز 110 نیروی انتظامی نهاوند صورت گرفته که از این تعداد پلیس در سه هزارو 200 مورد معادل 97 درصد در زمان کمتر از 10 دقیقه در محل حضور داشته است.

وی از دستگیری یک سارق حرفه ای با اعتراف به 12 فقره سرقت و یک فرد خلاف کار با دو اعتراف به اغفال بچه کم سن و سال و سرقت لوازم قیمتی آنها خبر داد و گفت: همراهی و مشارکت مردم و رسانه و خبرنگاران در فرهنگ سازی جامعه برای برخورد با متخلفان مهم و ضروری است.

فرمانده انتظامی نهاوند عنوان کرد: در حوزه مبارزه با بدحجابی و بی‌حجابی شهرستان نهاوند مشکلی ندارد و معدود مواردی هم که در سطح شهرستان مشاهده می‌شود مربوط به مسافران است که در سه مرحله تذکر لسانی، تعهد اخلاقی و کتبی و برخورد قاطع و قانونی با عوامل هنجارشکن با آنها برخورد می‌شود.

100نفر از افراد خرده فروش مواد مخدر در نهاوند دستگیر شدند

محسن اقبالیان در ادامه حل مشکلات ترافیکی و روان سازی رفت و آمد خودروها در معابر شهرستان نهاوند و مبارزه همه جانبه پلیس با متخلفان تهیه و توزیع مواد مخدر و خرده فروشان را اولویت مهم در سال جاری عنوان کرد.

وی گفت: در سه ماه نخست سال جاری 30 مورد پاک سازی نقاط آلوده به تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح شهرستان نهاوند انجام و 150 واحد مسکونی بازرسی شد که در نهایت 100 نفر از افراد خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند.

اقبالیان اظهار داشت: در حالیکه بیش از 18 هزار شبکه های ماهواره ای که 400 شبکه آن در ایران قابل دسترسی است به صورت شبانه روزی علیه فرهنگ و دین و عقاید ملت ایران برنامه تهیه و پخش می کنند وظیفه و برخورد قاطع همه مسئولان مخصوصا پلیس با کسانی که در ترویج و گسترش فرهنگ و اشاعه فحشا و منکرات در جامعه نقش دارند، تشدید و گسترده تر می شود.

وی گفت: نحوه عملکرد کارکنان انتظامی در افزایش احساس امنیت اجتماعی شهروندان بسیار با اهمیت است و مقوله امنیت از ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دارای جایگاه ارزنده ای بوده و همواره خدمت صادقانه در باروری امنیت مطلوب نقش بسزایی دارد.

فرمانده انتظامی نهاوند عنوان کرد: کار پلیس به صورت مستقیم با امنیت جامعه و مردم سرو کار داشته و مردم نیز در طول زندگی اجتماعی خود مراجعه زیادی به پلیس دارند که تعامل نزدیک و دو طرفه مردم با پلیس ریشه در اقتدار پلیس دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.