دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۳

مهرداد شهبازی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: در بررسی های اطلاعاتی که توسط نیروهای این اداره صورت گرفت…

مهرداد شهبازی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: در بررسی های اطلاعاتی که توسط نیروهای این اداره صورت گرفت ابتدا به این نتیجه رسیدیم که عامل این شلیک دارای یک اسلحه ساچمه زنی دولول یا اسلحه پنج تیر بوده است چراکه با توجه به تعداد بسیار زیاد ساچمه های وارد شده به بدن خرس، بیش از یگ گلوله به سمت حیوان شلیک شده و این کار توسط یک اسلحه ساچمه رنی یک لول میسر نیست و پس از شلیک اولین گلوله خرس فرار کرده و یا به سمت عامل تیراندازی حمله خواهد کرد.

به گفته وی، پس از آن به بررسی پرونده تمام متخلفین سالهای اخیر و افراد دارای اسلحه با مشخصات فوق پرداختیم، و در نهایت به فد مظنون رسیده و با کمک همیاران محیط زیست در منطقه با شخصی آشنا شدیم که شهادت داد که فردی که ما نیز به آن مضنون بودیم درجریان صحبت های خود عنوان کرده که به دلیل ورود خرس به مزرعه وی و له کردن خوشه های گندم اقدام به شلیک به سمت حیوان کرده است.

شهبازی اظهار داشت: با توجه به تحقیقات صورت گرفته و اظهارات شاهد از شناسایی عامل شلیک اطمینان حاصل کرده و پس از تشکیل پرونده متهم به دادگاه معرفی شد.

رییس اداره محیط زیست اسلام آباد تصریح کرد: متهم از سوی قاضی پرونده به دادگاه احضار و پس از حضور در دادسرا اظهارات وی نیز ثبت شده که البته وی در اظهارات خود منکر هرگونه تخلف و شلیک به سمت خرس شد. پس از آن برای متهم قرار صادر شد و قاضی نیز دستور تحقیقات بیشتر در این زمینه را به پاسگاه انتطامی و اداره محیط زیست صادر کرده است.

به گفته وی، شخص معرفی شده به دادگاه از مجرمین سابقه دار منطقه است که بیش از این یکبار به جرم حمل سلاح غیرمجاز و یک نوبت نیز به جرم تخریب جنگل برای تبدیل به زمین کشاورزی با شکایت اداره منابع طبیعی در دادگاه محکوم شده است.

شهبازی تأکید کرد: شلیک به سمت خرس قهوه ای توسط این فرد برای ما قطعی شده است که امیدواریم با توجه به اظهارات شاهد و مدارک ارائه شده، این فرد در دادگاه محکوم و متناسب با جرم صورت پذیرفته مجازات شود.

به گزارش مهر، روز چهارشنبه ۱۳۹۳/۲/۱۷ یک ماده خرس قهوه ای در مناطق جنگلی حوزه اسلام آباد غرب کرمانشاه با وضعیت جسمی نامناسب توسط محیط بانان زنده گیری شده بود و جهت تشخیص و درمان به بیمارستان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران منتقل شد.

پس از انجام سی تی اسکن در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، تیم دامپزشکی با صحنه دردناک و شگفت انگیزی مواجه شدند.

وجود بیش از یکصد عدد ساچمه اسلحه شکاری در اندام فوقانی بدن خرس از جمله سر، گردن، دستها و قفسه سینه گویای این بود که چندین گلوله اسلحه شکاری ساچمه زنی از فاصله بسیار نزدیک به سمت سر حیوان شلیک شده است.

شواهد نشان می داد این ماده خرس چندین روز با تحمل درد و رنج ناشی از وجود تعداد زیادی ساچمه در بدن خود زندگی کرده و به دلیل از دست دادن بینایی و ناتوانی در تغذیه بسیار لاغر و ضعیف شده است.

نهایتا با تشخیص تیم دامپزشکی، به دلیل ضایعات برگشت ناپذیر و به جهت کاهش درد و رنج حیوان، با تزریق دارو به روش مرگ بدون درد به زندگی ماده خرس قهوه ای پایان داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.