دوشنبه، ۰۷ مهر ۹۳ - ۰۷:۲۸

ناظر گمرکات آذربایجان غربی از عبور ارزش مبادلات تجاری با عراق از مرز 153 میلیون دلار خبر داد و گفت: بیشترین میزان صادرات…

ناظر گمرکات آذربایجان غربی از عبور ارزش مبادلات تجاری با عراق از مرز 153 میلیون دلار خبر داد و گفت: بیشترین میزان صادرات آذربایجان غربی در هفت ماه امسال متعلق به کشور عراق است.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی، «میرهاشم سید احمدی» با اشاره به کشورهایی که بیشترین صادرات کالا از آذربایجان‌غربی به آن‌هاست، اظهار کرد: شش ماه امسال بیش از 823 میلیون کالا به ارزش بیش از 153 میلیون دلار از گمرکات استان به کشور عراق صادر شده است.

وی بیشترین میزان صادرات کالا از گمرکات آذربایجان‌غربی را به کشور عراق دانست و گفت: ارزش هر تن کالای صادراتی به کشور عراق 180 دلار برآورد می‌شود.

سیداحمدی اظهار کرد: ارزش دلاری کالاهای صادراتی به کشور عراق در شش ماهه‌ی نخست سال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 28 درصد کاهش یافته است.

وی یادآور شد: ترکیه با صادرات بیش از 110 میلیون کالا از گمرکات آذربایجان‌غربی رتبه‌ی دوم عمده صادرات استان را به خود اختصاص داده است.

ناظر گمرکات آذربایجان‌غربی افزود: ارزش دلاری کالاهای صادر شده به کشور ترکیه در شش ماه امسال بیش از 115 میلیون دلار است.

وی میانگین ارزش هر تن کالای صادراتی به کشور ترکیه در شش ماه امسال را 990 دلار دانست و گفت: ارزش دلاری این کالاها نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

سیداحمدی با اشاره به صادرات کالا از گمرکات آذربایجان‌غربی به کشور ترکمنستان یادآور شد: شش ماه امسال بیش از 8 میلیون کالا به ارزش بیش از 4 میلیون دلار به این کشور صادر شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *