یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۹

به گزارش ایرنا کیقباد یاکیده روز یکشنبه در نشست مسوولان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با امام جمعه بوشهر این استان افزود:…

به گزارش ایرنا کیقباد یاکیده روز یکشنبه در نشست مسوولان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با امام جمعه بوشهر این استان افزود: صرفه جویی پنج تا هفت درصدی مشترکان آب در استان بوشهر شرایط گذر از بحران را فراهم می کند.

وی اضافه کرد: هفته صرفه جویی آب فرصت خوبی است تا مشترکان دراستان بوشهر استفاده بهینه از آب را به عنوان یک فرهنگ درخانواده خود نهادینه کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر اضافه کرد: نگاه به آب به عنوان کالایی دردسترس، فراوان و ارزان باید تغییر کرده و این مایع حیاتی را کالایی پر ارزش و کمیاب تلقی کنیم که مصرف مدبرانه آن سرلوحه کا رها قرار گیرد.

یاکیده گفت: طول شبکه های توزیع آب شهرهای استان بوشهر سه هزارو200 کیلومتر است که 40درصد آن به دلیل قدمت و شرایط جغرافیایی فرسوده و نیازمند نوسازی و بازسازی است.

وی افزود: برای تحقق این مهم سالانه باید یکهزار میلیارد ریال اعتبار به شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر اختصاص یابد تا امکان نوسازی 125 کیلومتر فراهم شود این درحالی است که به دلیل کمبود اعتبار در شرایط کنونی فقط امکان نوسازی سالی 25 کیلومتر وجود دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر یادآورشد: هم اینک هدر رفت آب به دلیل شکستگی و فرسودگی خطوط و شبکه در این استان 30درصد است.

وی گفت: بیش از 90درصد آب شرب استان بوشهر از استان های همجوار تامین می شود که امکان افزایش این مقدار وجود ندارد.

یاکیده افزود: در این ارتباط ساخت تاسیسات آب شیرین کن با مشارکت بخش خصوصی یکی از راهکارهای در دستور کار شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر برای تامین آب شرب است.

وی اظهارکرد: تاکنون عملیات اجرایی دو کارخانه آب شیرین کن در شهرهای بوشهر و کنگان آغاز شده است و چهار واحد دیگر نیز برای مناطق شمالی و جنوبی این استان در دست مطالعه است. ک/2

628/539

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.