جمعه، ۱۵ دی ۹۶ - ۰۲:۲۴
عبور شهاب سنگ از کنار زمین

آمار عجیب عبور شهاب سنگ از کنار زمین در سال 2017 در حالی توسط ستاره شناسان اعلام شده است که نه تنها این…

آمار عجیب عبور شهاب سنگ از کنار زمین در سال 2017 در حالی توسط ستاره شناسان اعلام شده است که نه تنها این آمار عجیب و غریب به نظر می رسد بلکه برای مردم جهان نیز می تواند خبری دلهره آور و نگران کننده باشد چرا که محققان با رصد های نجومی اعلام کرده اند که در سال ۲۰۱۷ میلادی روزانه 5/4 شهاب سنگ یعنی چیزی معادل 2 هزار شهاب‌ سنگ از کنار زمین عبور کرده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

در حالت عادی اگر چه عبور شهاب سنگ از کنار زمین ، موضوع چندان مهم و تازه ای نیست اما اعلام آمار آمار عجیب عبور شهاب سنگ از کنار زمین در سال 2017 توسط ستاره‌ شناسان نه تنها در نوع خود جالب است اما باید توجه داشت که این شهاب سنگ ها از آن جهت خطری برای زمین محسوب نشده اند که همه ی آن ها از فاصله ۲۸۰ میلیون مایلی زمین گذشتند.

جالب است بدانید که از زمان رصد نجومی توسط بشر در از دهه 1990 تا به امروز تعداد کل شهاب‌ سنگ‌ هایی که از نزدیک زمین عبور کردند آماری معادل ۱۷ هزار 144 مورد ثبت شده است و در این میان نیز دانشمندان معتقدند در سال جاری نیز تعدادی شهاب سنگ ناشناخته از کنار زمین عبور خواهند کرد.

عبور شهاب سنگ از کنار زمین

پل چادوس مدیر مرکز تحقیقات «اشیای نزدیک زمین» ناسا درباره آمار عجیب عبور شهاب سنگ از کنار زمین در سال 2017 می گوید:

این آمار نشان‌ دهنده تعداد شهاب‌ سنگ‌ هایی نیست که از کنار زمین گذر کرده‌اند. افزایش تعداد سنگ‌ های آسمانی کشف شده نشان دهنده قدرت ما برای ردیابی اشیای نامحسوس آسمانی است.

بد نیست بدانید که شهاب‌ سنگ قطعهٔ جامدی از بقایای به جامانده از جرم‌ هایی مانند یک دنباله‌دار، سیارک یا شهاب‌ واره است که در اصل در فضای بیرونی شکل گرفته و توانسته پس از گذر از اتمسفر و تحمل تأثیر آن ، بر روی سطح زمین یا یک سیارهٔ دیگر انتقال یابد. البته هنگامی که جرمی به جو وارد می‌شود ، عوامل گوناگونی مانند اصطکاک، فشار و تعامل شیمیایی با گازهای درون جو آن را نابود که البته در مواردی خاص قطعاتی از آن با زمین برخورد خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.