جمعه، ۰۲ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۰

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ناصر نیک بخت ظهر پنج شنبه در نخستین شورای مسکن استان همدان با بیان اینکه مسکن مهر انجام…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ناصر نیک بخت ظهر پنج شنبه در نخستین شورای مسکن استان همدان با بیان اینکه مسکن مهر انجام شده و همه باید در راستای رفع مشکلات آن تلاش کنند، اظهار داشت: هدف از ایجاد مسکن مهر ایجاد رضایت در بین مردم بود و ایجاد ان یک ضرورت بود ولی به شیوه درست کار نشد.

وی با بیان اینکه مشکل مسکن اقشار آسیب پذیر فراموش نشدنی است اما تعجیل و شتاب در اجرای مسکن مهر موجب شد تا نتوان برنامه ریزی درستی انجام داد، بیان کرد: مسکن مهر اکنون موجب بروز مشکلاتی شده چراکه در برخی از موارد همانند شهرستان فامنین جانمایی ها درست نبود و ضرورت اجرای آن در برخی مکان ها لازم مدنظرنبود.

استاندار همدان با بیان اینکه در حوزه مسکن مهر نباید گذاشت در بین مردم نا رضایتی ایجاد شود و از همه شرایط باید برای رفع مشکلات استفاده شود، ادامه داد: باید برای مساکنی که قرار بود ساخته شود خدماتی نظیر مدرسه، مسجد، درمانگاه و کلانتری در نظر گرفته می شد اما نشد و این از اشکالات کار است.

نیک بخت با بیان اینکه تامین اجتماعی در شهرستان ها باید همکاری لازم را داشته باشد، بیان کرد: شهرداری نهاوند شهرداری ضعیفی است و فرمانداری باید به گونه ای وارد شود و کار کند که هم شهرداری به حق وحقوق نا چیزی برسد و هم اینکه کار مسکن نهاوند معطل نماند.

وی با بیان اینکه در همایش خیرین مدرسه ساز نیت این خیرین قابل تقدیر بود، عنوان کرد: بیش از 600 نفر در همایش خیرین مدرسه ساز حضور داشتند و از همه خیرین مدرسه ساز و همه خیرینی که به جامعه خدمت می دهند سپاس گذارم.

استاندار همدان با بیان اینکه در دو روز گذشته جلسات متعددی در تهران با مسئولان کشوری داشته ایم، بیان کرد: مقرر شد که حداکثر 30 میلیارد تومان اعتبار به بهسازی روستا های استان همدان از محل اعتبارات ملی کمک شود و استانداری نیز معادل همین رقم را به بهسازی روستا ها کمک کند.

محمد ناصر نیک بخت با تاکید بر اینکه مدیران استانی باید برای استان همدان اعتبارات عمرانی بگیرند، ادامه داد: پیگیری مدیران استان می تواند در راستای جذب اعتبارات ملی برای استان خیلی کار ساز باشد.

وی با بیان اینکه در یکی از جلسات در تهران مقرر شد که یک کارخانه تولید قطعات پیش ساخته سبک با حدود 15 میلیون یورو و 20 میلیارد تومان اعتبار در همدان ساخته شود، بیان کرد: این کارخانه طرحی خوب برای استان است و اگر کسی آمادگی مشارکت دارد می تواند باید معرفی شود.

استاندار همدان با بیان اینکه در یکی دیگر از جلسات در تهران دو هزار تسهیلات ساخت مسکن به سهمیه استان اضافه شد و سهمیه استان به 9 هزار رسید، عنوان کرد: مقرر شد که بنیاد مسکن برای توانمند سازی چهار روستای هدف گردشگری وارد کار شود و در این زمینه نیز دو میلیارد تومان کمک شد.

نیک بخت با بیان اینکه برای اجرای طرح های هادی روستایی از محل اعتبارات سال گذشته چیزی باقی نمانده بود با این حال یک میلیارد تومان به استان همدان کمک شد، بیان کرد: مدیران اگز پافشاری داشته باشند و از وزارت خانه ها و سازمان های مربوطه پیگری کنند قطعا دست خالی به استان باز نمی گردند.

وی با بیان اینکه 78 درصد اعتبارات در تهران متمرکز شده است، بیان کرد: 22 درصد اعتبارات در اختیار استان ها قرار دارد و مدیران هر قدر پیگری داشته باشند از اعتبارات بیشتر بهرمند می شوند.

استاندار همدان با بیان اینکه هیچ پیش بینی جالبی در خصوص رفاهیات و خدمات ارائه شده در مساکن مهر انجام نشده است، بیان کرد: اعتبارات استانی نمی تواند اجاره دهد پروژه های جدید آغاز شود چراکه این اعتبارت کافی نیست و باید برای رفاهیات مسکن مهر فکری اساسی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.