چهارشنبه، ۱۷ دی ۹۳ - ۰۴:۱۷

به گزارش میهن پست – هنوز هم گاهی پیش می آید که یک طبیعت گرد با نمونه کشف نشده از حیوانات روبرو می…

به گزارش میهن پست – هنوز هم گاهی پیش می آید که یک طبیعت گرد با نمونه کشف نشده از حیوانات روبرو می شود. گاهی نیز یک ویژگی کشف نشده در مورد حیوانات مطرح می شود. سال ۲۰۱۴ ویژگی عجیب برخی حیوانات کشف شده است.
نشنال جئوگرافیک به تازگی لیستی از ویژگی کشف شده در مورد حیوانات در سال ۲۰۱۴ را منتشر کرده است:

 پرنده ای که خود را مسموم می کند

745290
مسافتی که ما برای عشق‌مان می رویم، گاهی اوقات می تواند چشمگیر باشد. پرنده‌ای با نام هوبرهایان وجود دارد که که رژیم غذایی شیطانی شامل از سوسکهای سمی دارد و واقعا ممکن است به آن ها در جذب جنس ماده کمک کند.

پژوهش‌ها نشان دادند که مردان (در تصویر، یک نر در سمت راست، به ماده اظهار عشق می کند) سوسک های تاول زده (سمی) بسیار بیشتری نسبت به زنان می‌خورند و این یک استراتژی است که باعث می‌شود آنها در طول جفت‌گیری سالم به نظر برسند.

خرچنگ پارچه‌ای

745291
در ماه اوت، یک ماهیگیر، یک خرچنگ بسیار نادر”پارچه ای” در نیوهمپشایر صید کرد. این جانور به طور طبیعی سبز مایل به قهوه ای است، خرچنگ دریایی می تواند در انواع رنگ ها مشاهده شود، از جمله آبی، دو رنگ – بارنگ کامل در سمت پایین. نژاد آلبینو این خرچنگ ممکن است به نسبت یک در صد میلیون یافت شود و بسیار نادر است. شانس پیدا کردن یک خرچنگ پارچه ای  ۱ در ۳۰ میلیون و با توجه به برخی از تخمین ها ۱ در ۵۰ میلیون می‌باشد.

سوشی، نوعی حیوان گورکن

745292
این مخلوق ممکن است مانند یک تکه از سوشی ماهی قزل آلا به نظر برسد، اما در واقع نوعی حیوان گورکن به نام پری صورتی آرژانتین است. این جانور کوچکترین حیوان از نوع گورکن بوده و در طول ۸۴-۱۱۷ میلی متر دیده شده است. این حیوان کوچک، موهای سفید ابریشمی و لاک پشتی صورتی دارد که نوعی پوسته بیرونی و زره برای بدن‌اش است.  این موجود یک حفار باور نکردنی است و بزگترین ترین پنجه آن تقریبا به اندازه یک ششم طول بدن‌اش است.

قورباغه های رقاص

745294
چهارده گونه جدید از قورباغه های رقاص کوچک در جنگل های غربی هند، کشف شده‌اند. نرهای این جانور برای جلب توجه ماده‌ها، اقدام به پا تکان دادن و حرکات دیگر خنده‌داری با بدن‌شان می‌کنند.

کرم ابریشم مودار سمی

745293
اینجا اصلاً نرم و گرم نیست، یک تیر کوچک بسیار سمی اما به شدت کاری توسط یک کرم ابریشم مودار در اوایل سال جاری باعث شد، در شرق ایالات متحده، افرادی به بیمارستان  فرستاده شوند.

سمی ترین نوع از این جانور، کرم ابریشم چهره خزدار می‌باشد که نامش را به این دلیل که شبیه به یک گربه پشمی خانگی است، گرفته است. در حالی که این حشرات ممکن است نرم به نظر برسند، شانه بیرونی آنها، تیغ های کوچکی را در خود پنهان کرده که بسیار سمی هستند و می‌توانند در پوست شما فرو روند.

شیطان دریای سیاه

745296
با شکاف دهان و دندان‌های تیز سوزنی‌اش، به همراه کمی خیال پردازی؛ شیطان سیاه و سفید دریاهاست. قلابچه ماهی، سوژه ای برای جلب توجه به نظر می رسد و زمانی که چندی پیش یک غواص از نزدیک از آن عکس گرفت، محققان توانستند طول این ماهی را بر حسب فوت به دست آوردند (این اولین بار است که از این گونه نادر در زیستگاه طبیعی خودش به صورت زنده فیلم برداری شده است)

تکشاخ واقعی

745295
به نظر می رسد که از افسانه ها آمده است، اما این گوزن تک شاخ، مانند یک اسب شاخدار واقعی است. گوزن های ماده دارای یک نوع بسیار نادر از ناهنجاری در شاخ هستند، که به احتمال زیاد این شاخ به علت آسیبی که  در اوایل رشد ایجاد می شود، پدیدار می گردد. چنین صدماتی در گوزن ها شایع است و اغلب به اختلالاتی از جمله ایجاد شکل چنگک خیالی (شکل شاخ) در شاخ گوزن منجر می شود.

تولد مار ویرجین

745297
تولد ویرجین به عنوان طولانی ترین مار جهان، برای اولین بار ثبت شده است. یک پیتون زنبوری ۱۱ ساله به نام تلما، شش فرزند ماده در محلی که او با یکی پیتون دیگر ماده به نام لوئیس زندگی می کند، به دنیا آورده است. هیچ انسانی تاکنون به نزدیکی این مار مادر ۹۱ کیلوگرمی و ۶ متری  نرفته است.

قورباغه بنفش به زیرِ زمین می رود

745289
دهمین مورد در لیست جانوران عجیب و غریب نشنال جئوگرافیک، قورباغه بنفش هندی است که با داشتن ظاهری عجیب، اکثر عمر خود را در زیر زمین می‌گذراند. این جانور به قورباغه بینی خوکی نیز نامیده شده و جزو گونه‌های در معرض خطر بومی قسمت‌های غربی کوه های هند، شناخته می‌شود.

منبع:nationalgeographic

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *