چهارشنبه، ۲۴ آبان ۹۶ - ۰۴:۴۱
عجیب ترین آداب غذا خوردن

در این مطلب قصد داریم به معرفی عجیب ترین آداب غذا خوردن در کشورهای مختلف بپردازیم. همانطور که می دانید در بسیاری از…

در این مطلب قصد داریم به معرفی عجیب ترین آداب غذا خوردن در کشورهای مختلف بپردازیم. همانطور که می دانید در بسیاری از فرهنگ ها آداب خاصی وجود دارند که شاید از نظر سایرین کمی عجیب بنظر برسد. در ادامه به مرفی چنین آدابی خواهیم پرداخت با میهن پست همراه شوید .عجیب ترین آداب غذا خوردن که در این لیست برای شما کاربران عزیز جمع آوری کرده ایم همگی تا حدی با فرهنگ مردم آن کشور اجین هستند که اگر کسی از روی عمد آنها را جدی نگیرد به عنوان فردی گستاخ شناخته می شود.

در ایتالیا هرگز درخواست پنیر بیشتر ندهید : با اینکه در بسیاری از رستوران های ایتالیایی در خارج از این کشور اروپایی، پیش خدمت ها پنیر تازه رنده شده برای مشتری ها سرو می کنند تا در صورت تمایل پنیر بیشتری روی پاستا یا غذای خود بریزند، اما چنین اقدامی در داخل کشور ایتالیا نه تنها قابل قبول نیست، بلکه نوعی بی فرهنگی هم محسوب می شود. چیزی که به عنوان یکی از عجیب ترین آداب غذا خوردن در ایتالیا معروف شده . دلیل این امر این است که غذاهایی که مثلا در آمریکا با پارمسان سرو می شوند، در خود ایتالیا با پنیر پکورینو تهیه می گردد و وقتی تقاضای پنیر بیشتر می کنید، این طور تصور می شود که قصد تغییر مزه اصلی غذا را دارید و این برای سرآشپز چندان خوشایند نیست.

عجیب ترین آداب غذا خوردن
در ترکیه پس از تاریک شدن هوا نباید آدامس بجوید : آدامس جویدن در کشورهای اروپایی چندان مرسوم نیست و تا حدی رفتار دور از اخلاق نیز به شمار می رود. اما در ترکیه، جویدن آدامس نه تنها گستاخانه محسوب می شود، بلکه نوعی تابو (حرام انگاری) نیز هست. بر اساس افسانه های محلی، آدامس پس از تاریکی به گوشت مُردار در دهان فرد تبدیل می شود.بنابراین اگر در این کشور قصد داشتید پس از تاریک شدن هوا، دهان خود را خوشبو و مزه دهانتان را عوض کنید، ترجیحا از قرص هایی نعنایی استفاده کنید.

عجیب ترین آداب غذا خوردن
در اسپانیا هرگزبه همراه سوپ آب ننوشید : با اینکه نوشیدن آب در اسپانیا هیچ مشکل و ایرادی ندارد، اما سر کشیدن آب به همراه برخی از غذاها در فرهنگ غذاخوردن این کشور نوعی تابو محسوب می شود. این تابو به ویژه در میان افراد مسن و شهرستان های کوچک بسیار پررنگ تر و سخت‌گیرانه تر است.مردم اسپانیا به طور سنتی باور دارند که هرگز نباید همراه با هشت پا یا سوپ، آب نوشید زیرا به معده آسیب وارد می کند. در صورت تشنگی اجازه دارید نوشیدنی های بدون الکل بنوشید.

عجیب ترین آداب غذا خوردن
در روسیه نباید هرگز نان را هدر بدهید : در بسیاری از کشورهای اروپایی، نان مقدس بوده و یکی از اجزای اصلی سفره محسوب می شود. اما در کشور روسیه، نحوه صحیح مصرف نان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و نباید به هیچ وجه آن را هدر داد، زیرا به اعتقاد مردم این کشور، عواقب بسیار بدی به دنبال خواهد داشت و این یکی از عجیب ترین آداب غذا خوردن در روسیه است . مردم روسیه بر این باور هستند که پس از مرگ، هر میزان نانی که بیهوده هدر داده اید به بار گناهان شما خواهد افزود و حتی می تواند مانع ا زورود شما به بهشت بشود.

عجیب ترین آداب غذا خوردن
در کشورهای فرانسه و آلمان هرگز کاهو را برش ندهید، بلکه آن را تا کنید : مهم نیست برگ های کاهویی که در سالاد وجود دارند چقدر بزرگ هستند، در کشورهای فرانسه و آلمان نباید کاهو را با چاقو برش دهید و فقط می توانید آن را تا کنید. در غیر این صورت به سالاد و کسی که آن را درست کرده توهین کرده اید.

عجیب ترین آداب غذا خوردن
در فرانسه نان را مستقیما روی میز قرار دهید : در فرانسه، برخلاف دیگر کشورهای جهان، نان مستقیما باید روی میز (نه درون بشقاب یا سبد) قرار بگیرد. در ضمن، روی نان هم باید رو به بالا باشد زیرا برعکس گذاشتن نان نشانه بدشانسی است. در گذشته نانواها، نان را برعکس می گذاشتند تا نشان دهند آن را برای جلاد شهر کنار گذاشته اند.همچنین لازم است یادآوری کنیم که وقتی در فرانسه غذایی برای شما سرو می شود، نان را به عنوان پیش غذا فرض نکنید زیرا باید حتما باید به همراه غذای اصلی خورده شود. همچنین باید نان را با دست به تکه های کوچک تقسیم کنید نه اینکه مستقیما با دندان آن را گاز بزنید.

عجیب ترین آداب غذا خوردن
در دانمارک هرگز لقمه آخر غذا را میل نکنید : دانمارکی ها اعتقاد دارند وقتی یک غذا یا خوراکی را با فرد/افرادی شریک می شوید، باید لقمه آخر آن را به تعداد افراد به طور مساوی تقسیم کنید تا همه سهم برابری از آن غذا ببرند.

عجیب ترین آداب غذا خوردن
در اسپانیا و پرتغال به محض آماده شدن غذا آن را میل کنید : در کشورهای یاد شده اگر به دنبال نمک یا فلفل باشید و بخواهید یکی از این چاشنی ها را به غذای خود اضافه کنید، تصور می شود که به غذا و آشپز توهین کرده اید. در رستوران ها و حتی خانه های اسپانیا و پرتغال، هرگز نمک و فلفل روی میز گذاشته نمی شوند.

عجیب ترین آداب غذا خوردن
در انگلستان باید کاسه سوپ را خم کرده و سپس محتویات آن را میل کنید : یکی از عجیب ترین آداب غذا خوردن در انگلستان که مردم این کشور بسیار به آن پایبند و حساس هستند این است که: برای خوردن سوپ باید حتما بشقاب/کاسه را کمی به سمت بیرون (برعکس بدن خودتان) خم کرده و قاشق را نیز از پهلو وارد سوپ کنید، در آخر، سوپ را از کنار قاشق در دهان گذاشته و میل کنید. توجه داشته باشید که قاشق نباید از رو به رو وارد دهان شما بشود.

عجیب ترین آداب غذا خوردن

[highlight]منبع   [/highlight] thisisinsider

8 دیدگاه برای “عجیب ترین آداب غذا خوردن در کشورهای غربی را بشناسید”

 1. حسين گفت:

  فقط آدامس😐😐

 2. الياس گفت:

  در ایران بعد از کشیدن غذا
  حمله میکنند و خیلی هم لذت بخش اس 😊

 3. مريم گفت:

  نان واقعا هدر دادنش اصراف و گناهه

 4. محنا گفت:

  وای عجب اعتقاداتی

 5. علي گفت:

  خیلی خوبه که فرهنگ سازی شده بین مردم

  1. يكتا گفت:

   آره
   مردم اهمیت میدن

 6. كيوان گفت:

  نون رو کج بزاری بدشانسی میاری 😳

 7. دانيال گفت:

  خیلی عالی بود
  کلی کیف کردم با این عقیده ها😄

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.