جمعه، ۰۳ فروردین ۹۷ - ۰۹:۵۵
عجیب ترین اکتشاف های باستان شناسی سال 2017 میلادی

عجیب ترین اکتشاف های باستان شناسی سال 2017 میلادی را در حالی امروز در میهن پست به شما معرفی خواهیم کرد که همه…

عجیب ترین اکتشاف های باستان شناسی سال 2017 میلادی را در حالی امروز در میهن پست به شما معرفی خواهیم کرد که همه ساله باستان شناسان مهمترین اکتشاف ها باستان‌ شناسان سال را طی گزارشی در رسانه ها اعلام می کنند. که در این میان باستان شناسان در سال 2017 میلادی موفق به کشف بقایای باستانی خارق‌ العاده‌ ای شدند که همگی اطلاعات جالبی از گذشته انسان برای ما به ارمغان آورده است.

قدیمی‌ ترین اسناد مثلثات : در این میان یکی از عجیب ترین اکتشاف های باستان شناسی سال 2017 میلادی یک سنگ‌ نوشته 3700 ساله است. این سنگ نوشته نشان می‌دهد که بابلیان اولین مردمی بودند که به مطالعه مثلثات پرداخته‌اند که در این سنگ‌ نوشته باستانی ، 15 مثلث راست گوشه دیده می شود که توضیحات آن بخشی از یک جدول مثلثاتی هستند که علم مثلثات را به شکل ساده‌ای بیان کرده است. محققان از سادگی این سنگ‌نوشته بسیار متعجب شدند و اظهار کردند که شاید معلمان امروزی باید از این روش برای آموزش مثلثات استفاده کنند.

عجیب ترین اکتشاف های باستان شناسی سال 2017 میلادی

نورمن ویلدبرگر، پرفسور دانشگاه سوت ولز در سیدنی در این خصوص می‌گوید:

این اکتشاف می‌تواند فرصت‌های جدیدی را نه تنها برای تحقیقات ریاضیاتی بلکه برای آموزش ریاضی نیز به ارمغان آورد. دنیای ریاضی به‌تازگی متوجه این واقعیت شده است که این فرهنگ ریاضی باستانی و بسیار پیشرفته چقدر می‌تواند برای ما مفید باشد.

احتمالا بابلیان از دانش مثلثات خود برای ساخت مکان‌هایی مانند ساختارهای هرمی شکل به نام «زیگورات» استفاده می‌کردند. در تمدن‌های باستانی آسیای غربی نیایشگاهی برای خدایان می‌ساختند و والاترین آن زیگورات نامیده می‌شد؛ معنای آن بالا رفتن به سوی آسمان است.

قدیمی‌ ترین اسکلت انسان هوشمند : کشف قدیمی‌ ترین اسکلت کشف‌ شده از انسان هوشمند در غاری در مراکش هم در لیست عجیب ترین اکتشاف های باستان شناسی سال 2017 میلادی قرار گرفته است . این اسکلت‌ ها شامل سه فرد بالغ ، یک نوجوان و یک کودک می‌شود که قدمت آن به 300 هزار سال پیش باز می‌گردد. بنابراین دانشمندان براین باورند که ریشه‌های انسان هوشمند به 100 هزار سال قبل برمی‌گردد.

عجیب ترین اکتشاف های باستان شناسی سال 2017 میلادی

این یافته‌ ها نشان می‌دهد که ممکن است انسان‎ های هوشمند از کل قاره آفریقا، نه فقط شرق آن، آمده باشند. دانشمندان می‌گویند این پنج نفر شباهت زیادی به انسان‌ های امروزی دارند.

غار کتیبه دریای مرده : در ماه فوریه سال 2017، باستان ‎شناسان موفق به کشف یکی دیگر از عجیب ترین اکتشاف های باستان شناسی سال 2017 میلادی شوند، غاری در نزدیکی قمران که کتیبه دریای مرده در آن قرار داشت. بخش اعظمی از کتیبه قرن‌ ها قبل به غارت رفته است با این حال یک کتیبه سفید پیدا شد. باستان‌ شناسان می‌گویند که این دوازدهمین غار حاوی کتیبه دریای مرده است که در نزدیکی قمران پیدا شده است.

عجیب ترین اکتشاف های باستان شناسی سال 2017 میلادی

باستان‌ شناسان همچنان به جست‌ و جوی خود در بیابان‌های نزدیک قمران ادامه می‌دهند. آنها ادعا می‌کنند که شاید بتوان سیزدهمین غار را در سال 2018 در این منطقه کشف کرد. کتیبه دریای مرده 2000 سال پیش نوشته شده است و شامل نسخه‌های اولیه کتاب مقدس عبری است.

هرمی برای پرنسس : باستان‌ شناسان در مصر هرم 3800 ساله‌ ای را کشف کردند که نام فرعون «امنی کیوما» روی آن نوشته شده است. این دومین هرمی است که نام این فرعون روی آن حکاکی شده است؛ اولین هرم در سال 1957 پیدا شد که تنها 600 متر از هرم تازه کشف‌شده فاصله دارد.

عجیب ترین اکتشاف های باستان شناسی سال 2017 میلادی

این هرم نیز که در لیست عجیب ترین اکتشاف های باستان شناسی سال 2017 میلادی قرار گرفته است و البته به هنگام کاوش یک جعبه چوبی در اتاق تدفین هرم تازه کشف شده که نام دختر این فرعون، «هتشپست»، روی آن نوشته شده است. هتشپست نام یکی از فراعن زن معروف مصر باستان است. ممکن است که یکی از پیشینیان امنی کیوما این هرم را ساخته باشد و این فرعون بعدها آن را تصاحب کرده باشد و نام خودش را روی آن گذاشته باشد و برای تدفین دخترش از آن استفاده کرده باشد.

[tabs type=”horizontal”][tabs_head][tab_title]بیشتر بخوانید : [/tab_title][/tabs_head][tab]تصاویر و مطالبی دیدنی و شنیدنی کشف شده از آثار باستانی سراسر جهان[/tab][/tabs]

دانش پزشکی نئاندرتال‌ ها : آنالیزهای DNA از دندان‌ های پنج اسکلت نئاندرتال (انسان غارنشین) نشان می‌دهد که نئاندرتال‌ ها دانش پزشکی قابل توجهی داشته‌اند و حتی از آنتی‌ بیوتیک استفاده می‌کردند. یکی از نئاندرتال‌ ها آبسه دندان (نوعی عفونت دردناک دندان) و نوعی انگل روده‌ای که باعث اسهال می‌شود، داشته است اما با مصرف نوعی قارچ که خاصیت آنتی‌ بیوتیک طبیعی دارد، مداوا شده است. این فرد صنوبر مصرف می‌کرده که از ترکیبات آسپرین است.

عجیب ترین اکتشاف های باستان شناسی سال 2017 میلادی

آلن کوپر، سرپرست مرکز DNA باستانی اتریش، در این باره می‌گوید:

استفاده از آنتی‌بیوتیک در 40 هزار سال قبل از توسعه پنی‌سیلین خیلی شگفت‌انگیز است. این مطالعه نشان می‌دهد که رژیم غذایی نئاندرتال‌ها متنوع بوده و شامل گوشت و سبزیجات می‌شده است.

رمانتیک‌ ترین هدیه عاشقانه : زنی به نام لوئیز دی‌ کوئنگو در سال 1656 در سن 65 سالگی از دنیا رفت. این زن در حال دفن شد که قلب همسرش روی تابوت او قرار گرفته بود. همسر او، توساینت پرین، هفت سال قبل از مرگ لوئیز از دنیا رفته بود و یک کشیش مذهبی در شهر بریتانی در فرانسه بود. این مرد گفته بود که قلبش را از بدنش بیرون بکشند و آن را در ظرف محافظی قرار دهند تا روی تابوت همسرش قرار گیرد.

عجیب ترین اکتشاف های باستان شناسی سال 2017 میلادی

لوئیز در صومعه‌ ای در شهر رنز فرانسه به خاک سپرده شده و همسرش 201 کیلومتر دورتر از او دفن شده است. باستان‌شناسان دریافتند که بدن قلب این زن نیز از بدنش برداشته شده است. در ابتدا دانشمندان گمان کردند که قلب این زن نیز درون ظرف محافظی روی تابوت همسرش قرار دارد اما قلب او هرگز پیدا نشد.

قرارداد قبل از ازدواج باستانی : یکی دیگر از جالبترین و البته عجیب ترین اکتشاف های باستان شناسی سال 2017 میلادی یک سنگ نوشته در خصوص ازدواج است. این سنگ‌ نوشته 4 هزار ساله ، در واقع از قدیمی‌ ترین قرارداد ازدواج بین یک زن و شوهر محسوب می‌شود. این قرارداد که به زبان آشوری نوشته شده است، بیان می‌کند که اگر زن، هاتالا، طی دو سال ازدواج نتواند بچه‌دار شود، باید برای همسرش، لاکیپام، برده مونثی بخرد تا برای این زوج فرزند بیاورد.

عجیب ترین اکتشاف های باستان شناسی سال 2017 میلادی

در این قرارداد مطرح شده است که اگر لاکیپام، هاتالا را طلاق بدهد، موظف است پنج مینا (واحد وزن) نقره به او بدهد. همچنین اگر هاتالا هم لاکیپام را طلاق دهد او نیز موظف است پنج مینا نقره به او بدهد.

دروازه‌های مرموز عربستان  : پاییز سال قبل دانشمندان خبر از کشف 400 ساختار سنگی مستطیلی شکل در عربستان سعودی دادند. این ساختارها «دروازه» نام گرفتند چرا که شبیه به دروازه‌های میدان هستند. طولانی‌ترین ساختار 518 متر و کوچک‌ترین ساختار 13 متر طول دارد. تعدادی از این دروازه‌ها در کنار گنبد گدازه قرار دارند.

عجیب ترین اکتشاف های باستان شناسی سال 2017 میلادی

دولت عربستان سعودی از باستان‌شناسان دعوت کرد تا به بررسی عکس‌های هوایی گرفته شده از این سایت باستانی بپردازند. دانشمندان تخمین می‌زنند که قدمت برخی از سازه‌ها به 7000 سال نیز می‌رسد.

2 دیدگاه برای “عجیب ترین اکتشاف های باستان شناسی سال 2017 میلادی + عکس”

  1. Helen گفت:

    Inaro chejoori kashf mikonan

  2. طهماسبی گفت:

    فرصتهای جدید برای تحقیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *