جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۸

به گزارش ایرنا، حسین فیروزی شامگاه پنجشنبه در جلسه مجمع عمومی کارشناسان رسمی دادگستری استان کردستان در سنندج گفت: توسعه بدون عدالت قضایی،…

به گزارش ایرنا، حسین فیروزی شامگاه پنجشنبه در جلسه مجمع عمومی کارشناسان رسمی دادگستری استان کردستان در سنندج گفت: توسعه بدون عدالت قضایی، اجتماعی و اقتصادی میسر نمی شود و برای اجرای عدالت در همه بخش ها، باید نگاه عالمانه جاری و ساری شود و کارشناسان رسمی دادگستری نیز نقش آفرینان اصلی این حوزه هستند.

وی افزود: کارشناسان رسمی دادگستری ترجمان حقیقتند، قلم آنان مبین بخشی از عدالت است که با علم به آن رسیده اند و چشم عالمانه قضات در پرونده های قضایی هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان افزود: عدالت با سرشت، فطرت و منطق انسانی سازگار است و یک موضوع انسانی است و در آموزه های دین اسلام و سایر ادیان الهی بر موضوع مهم عدالت تاکید شده است و سخن گفتن از عدالت هم ضرورت دینی دارد و هم یک ضرورت انسانی است.

وی افزود: وقتی در جامعه ای از عدالت سخن به میان نمی آید، ناشی از عدم نیاز به عدالت نیست، بلکه جامعه مذکور، در سکوت، اضمحلال و نابودی خود را فریاد می زند.

فیروزی از عدالت به عنوان لازمه پویایی و بالندگی جامعه یاد کرد و افزود: علم و دانش مهمترین عامل تحقق عدالت است و بدون آن تحقق این امر میسر نیست.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان افزود: کانون رسمی کارشناسان دادگستری جایگاه و محلی است که علم را در خدمت عدالت قرار داده است.

فیروزی گفت: کارشناسان رسمی دادگستری ترجمان حقیقتند، قلم آنان مبین بخشی از عدالت است که با علم به آن رسیده اند و چشم عالمانه قضات در پرونده های قضایی هستند.

معاون توسعه منابع و نیروی انسانی استاندار کردستان در پایان بر اهتمام استانداری برای ایجاد زمینه حضور جدی کانون کارشناسان رسمی دادگستری اشاره کرد و گفت: ضمن تقدیر و تشکر از اعضای قبلی هیات مدیره کانون کارشناسان، امیدواریم اعضای جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری کردستان بتوانند این نهاد را بالنده تر از گذشته پیش ببرند.ک/2

533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.