شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۱۱:۰۳

شماری از صاحبان کارخانه های شن وماسه جمع آوری شده از رودخانه بشاریاسوج روز شنبه با مراجعه به استانداری کهگیلویه و بویراحمد از…

شماری از صاحبان کارخانه های شن وماسه جمع آوری شده از رودخانه بشاریاسوج روز شنبه با مراجعه به استانداری کهگیلویه و بویراحمد از بی عدالتی و اجرایی نشدن کامل مصوبه جابجایی کارخانه های شن و ماسه از حاشیه رودخانه بشار اعتراض کردند.

یکی از این کارخانه داران به خبرنگار ایرنا گفت: در دوره استاندار قبلی کهگیلویه و بویراحمد مصوب شد به منظور جلوگیری از تخریب محیط زیست و بستر رودخانه بشار صاحبان کارخانه های شن و ماسه در حاشیه این رودخانه نسبت به جابجایی دستگاه های خود از این مکان به منطقه دلی بجک اقدام کنند.

سید کرامت تقوی افزود:با اجرای این مصوبه 12 کارخانه دار هرکدام با صرف 10 میلیارد ریال هزینه دستگاه های سنگ شکن خود را از حاشیه رودخانه بشار جابجا و برای تولید شن و ماسه کوهی به منطقه دلی بجک و مناطق دیگر انتقال دادند.

وی اظهار کرد: در این مصوبه مقرر شده بود تمام کارخانه های شن و ماسه از منطقه تنگ سرخ تا منطقه سادات محمودی که به نوعی در حاشیه رودخانه بشار هستند نیز جابجا شوند که برخی از آنان هم اینک به دلیل رابطه بازی در این مسیر فعالیت می کنند.

تقوی عنوان کرد: شش کارخانه تولید شن و ماسه کوهی هم اکنون در حال تولید بوده و مابقی نیز در حال تکمیل و تجهیز کارخانه های خود هستند.

بهرام قدمی یکی دیگر از صاحبان کارخانه شن و ماسه در منطقه دلی اولاد علی مومن است که در اعتراض به بی عدلتی انجام شده، گفت: هم اکنون 9 کارخانه تولید شن و ماسه تا حوالی پل مختار از بستر رودخانه بشار برداشت می کنند.

وی افزود: در دو روز گذشته برق تعدادی از واحدهای تولید شن ماسه در حاشیه رودخانه بشار که به طور غیرقانونی مشغول به فعالیت بودند از سوی اداره برق کهگیلویه و بویراحمد قطع و با وساطت برخی مسوولان استان استان وصل شد.

این عده اعلام کردند در صورت رسیدگی نکردن متولیان امر به مشکلات موجود با حضور خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد کارخانه های خود را با آتش می کشیم.

اگرچه خبرنگارایرنا موفق به کسب نطیرمسوولان دیرربط دراین باره نشد ولی قرار است هفته آینده نشستی به منظور رسیدگی به خواسته های صاحبان کارخانه های شن و ماسه یاسوج با حضور نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا و جمعی از مسوولانی استانی در استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شود.

671/7533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.