جمعه، ۰۲ آبان ۹۳ - ۰۵:۴۸

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری، بعد از ظهر جمعه در حاشیه برپایی تظاهرات نمازگزاران جمعه قم علیه حکم اعدام…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری، بعد از ظهر جمعه در حاشیه برپایی تظاهرات نمازگزاران جمعه قم علیه حکم اعدام شیخ نمر در گفتگو با خبرنگاران در سخنانی اظهار داشت: امروز مردم همیشه در صحنه قم در جهت محکوم کردن حکم اعدام شیخ نمر این عالم بزرگوار راهپیمایی کردند تا گامی در جهت احقاق حقوق این عالم شیعی بردارند.

وی ابراز داشت: امروز در کشورهای مختلف شاهد برپایی تجمعات اعتراضی نسبت به صدور این حکم هستیم که عربستان باید با استدلال و منطق در خصوص این حکم توضیح دهد و اینکه باید به حقوق شیعیان در این کشور احترام گذاشت.

امام جمعه قم عنوان کرد: شیخ نمر امروز به جرم حق گویی و بیان حقیقت محکوم به اعدام شده است اما کسانی که این حکم را صادر کردند باید بدانند که این عالم فرزانه در کشورهای اسلامی و منطقه پیروان و طرفداران فراوانی دارد که در برابر این حکم سکوت نخواهند کرد.

آیت الله حسینی بوشهری از مجامع بین المللی خواست تا همانند سایر موارد حقوق بشری که وارد صحنه می‌شوند در این زمینه نیز واکنش نشان دهند و از اجرای حکم اعدام شیخ نمر جلوگیری کنند.

وی با اشاره به خشم ملت‌های مسلمان در خصوص صدور حکم اعدام شیخ نمر گفت: دولت عربستان باید از اجرای این حکم دست بردارد و به خواسته علمای بزرگ دنیای اسلام در این زمینه توجه کند چرا که این امر به نفع این کشور است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *