یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۶

میترا مرادی نیا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اختصاص مکمل‌های غذایی به سه گروه از افراد از جمله مادران باردار و…

میترا مرادی نیا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اختصاص مکمل‌های غذایی به سه گروه از افراد از جمله مادران باردار و شیرده، کودکان و نوجوانان سالهاست که جزو برنامه های اصلی وزارت بهداشت قرار دارد.

وی بیان داشت: این در حالی است که طی دو سال اخیر به دلیل وجود تحریم ها بودجه‌ای به معاونت بهداشت اصفهان برای اجرای برنامه مذکور اختصاص نیافته  است.

مدیر گروه سلامت خانواده مرکز بهداشت استان اصفهان افزود: در این دو سال استان اصفهان از بودجه خود اقدام به تهیه مکمل های غذایی برای مناطق محروم از جمله روستاها، شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت و حاشیه شهر اصفهان کرده است.

وی ادامه داد: با آغاز طرح تحول نظام سلامت از شهریور ماه در استان اصفهان منتظر اجرای دوباره و اختصاص کامل طرح مکمل غذایی به مادران شیرده، زنان باردار، کودکان، نوزادان و نوجوانان هستیم.

مرادی نیا با بیان اینکه هم اکنون با تعاملی که با اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان انجام گرفته طرح آهن یاری به دانش آموزان نوجوان اختصاص می یابد ،گفت: این در حالی است که هم اکنون آهن و ویتامین AD به مادران شیرده، زنان باردار و کودکان اختصاص نمی یابد.

مرادی نیا با بیان اینکه امید است که تا پایان سال بودجه کشوری برای اجرای دوباره طرح مکمل غذایی به مادران و زنان شیرده و نوزادان اختصاص یابد، اعلام داشت: در این دو سال به مادران توصیه شده که منتظر اجرای رایگان این طرح نباشند و به شکل خصوصی قرص آهن و ویتامین AD را تهیه و آن را مصرف کنند.

وی اعلام داشت: مصرف آهن برای مادران کم خون یک ضرروت و الزام است و عدم مصرف مکمل غذایی برای گروه های تعریف شده، سبب ایجاد کم وزنی در آنها می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.