جمعه، ۲۶ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۵۸

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر ˈسعداله نصیری قیداریˈ عصر پنج شنبه در آیین معارفه و تودیع رییس جدید و قدیم دانشگاه گنبدکاووس، گفت:…

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر ˈسعداله نصیری قیداریˈ عصر پنج شنبه در آیین معارفه و تودیع رییس جدید و قدیم دانشگاه گنبدکاووس، گفت: رتبه فعلی ایران در تبدیل علم به ثروت 87 جهان است که زیبنده کشور بزرگ اسلامی ما با پیشینه علمی بالا نیست.

وی با اشاره به رتبه 17 کشور در تولیدات علمی جهان، افزود: اگر چه توسعه کمی علم یک موفقیت است اما زمانی که از علم تولیدی در جهت تولید ثروت و اقتصاد و افزایش رفاه جامعه استفاده شود، مطلوب خواهد بود.

دکتر نصیری قیداری با اشاره به مسئله اقتصاد دانش بنیان مدنظر رهبری انقلاب، اضافه کرد: قشر دانشگاه در تحقق این خواسته رهبری رسالت بزرگی برعهده دارد که باید تمام همت و تلاش خود را دراین جهت بکار گیرد.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی دارای ظرفیت بزرگ نیروی انسانی توانمند است، تصریح کرد: باید این نیروی انسانی تکریم و با مدیریت صحیح مغزها، تمدن بزرگ اسلامی را مجددا احیاء کرد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین ملاک انتخاب روسای دانشگاه ها را در ماه های اخیر بر اساس مراجعه به آرای عمومی دانشگاهیان دانست و گفت: این رویه که نتایج خوبی نیز به همراه داشته است براساس سه خصیصه مقبولیت، توان علمی و سوابق اجرایی صورت می گیرد.

دکتر نصیری قیداری افزود: برای رفع مشکلات و گره های اقتصادی کشور چاره ای جز توجه به تولید علم دانش بنیان و کسب ثروت از طریق علم نداریم که لازم است دانشگاهیان دراین خصوص تلاش مضاعف داشته باشند.

دراین آیین همچنین مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه گنبدکاووس، امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی با اشاره به جایگاه دانشگاه درتحول جامعه، برلزوم توجه بیشتر به این دانشگاه و رفع مشکلات و کمبودهای آن تاکید کردند.

در پایان این آیین نیز ضمن قدردانی از تلاش های دکتر ˈعلی ستاریانˈ رییس قدیم دانشگاه گنبدکاووس، دکتر ˈحسین گل چینیˈ به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد.

هم اکنون دانشگاه شهرستان 325 هزار نفری گنبدکاووس درشرق استان گلستان دارای 3 هزار دانشجو در 63 رشته دانشگاهی از مقطع کاردانی تا دکتری دارد.

/7479/622/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *