جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۷

به گزارش ایرنا ˈمحسن جلال پورˈشامگاه پنجشنبه در نشست هم اندیشی روسای اتاق های بازرگانی کشور و فعالان بخش خصوصی استان همدان افزود:با…

به گزارش ایرنا ˈمحسن جلال پورˈشامگاه پنجشنبه در نشست هم اندیشی روسای اتاق های بازرگانی کشور و فعالان بخش خصوصی استان همدان افزود:با تغییر مدیریت ها نگرش و دیدگاه ها نیز نسبت به اقتصاد دچار تغییر می شود که این امر تاثیر زیادی بر فعالیت های اقتصادی استان ها دارد.

وی ادامه داد:طرح های موجود و بسترهای لازم برای سرمایه گذاران باید ایجاد شود تا برنامه های پیش رو در برابر سرمایه گذاران تا 10 سال آینده ترسیم و راه مشخص شود.

وی ادامه داد:یکی از مسائلی که در استان همدان باید به آن پرداخته شود صنایع تبدیلی سیب زمینی است که باید توجه داشت استان همدان با بحران آب مواجه است و آیا با وجود این بحران می توان در چند سال آینده نیز این میزان سیب زمینی را در سطح استان تولید کرد.

وی ادامه داد:بحث برگزاری همایش سرمایه گذاران در استان همدان مطرح شد که باید برنامه ریزی های لازم برای ارائه نیازهای سرمایه گذاران با توجه به کم آبی استان همدان انجام شده و در این همایش به سرمایه گذاران ارائه شود.

وی عنوان کرد:هم اکنون نیاز به آب در کشور نسبت به خود کفایی گندم در اولویت قرار دارد و با توجه به این مساله اتاق بازرگانی ایران بیشتر توجه خود را روی مساله آب معطوف کرده است.

وی افزود:واگذار کردن مسئله اقتصاد و سرمایه گذاری به نمایندگان مجلس که تنها چهار سال در این سمت قرار دارند کار درستی نیست بلکه نمایندگان باید بیشتربه مسائل اجتماعی و ارائه قدرت اجرایی به تشکل ها فعالیت کنند.

وی عنوان کرد:بنای اقتصاد مقاومتی متکی به مردم است و اقتصاد دولتی به تنهایی نمی تواند پاسخگوی نیاز مردمی دراین بخش باشد.

وی ادامه داد:برای سرمایه گذاری در یک استان تنها در نظر گرفتن شرایط آن استان کافی نیست بلکه باید به وضعیت آن کشور و کشورهای همسایه نیز پرداخته شود.

معاون امور مجلس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز در این نشست گفت:طرح حمایت از تولید هم اکنون در دستور کار دولت قرار دارد.

ˈمحمد رضا رمضانیˈ افزود:کمیته ویژه ای در اتاق بازرگانی ایران برای بررسی این موضوع تشکیل شده بود که به زودی به کار خود پایان می دهد و این طرح به زودی از طرف دولت در قالب لایحه به مجلس ارائه می شود.

وی ادامه داد:دغدغه های خوبی برای ترسیم نقشه راه تولید وجود دارد و اقدامات خوبی توسط نمایندگان در راستای حمایت از تولید انجام شده است.

وی عنوان کرد:پس از ابلاغ قانون بهبود فضای کسب و کار اتاق ایران دفتری را برای بهبود وضعیت کسب و کار راه اندازی کرده است و نمایندگان مجلس شورای اسلامی همدان نیز از افراد شاخص و فعال در اجرایی کردن این قانون هستند.

7530/551

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.