دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۴

رئیس جمهور کره جنوبی امروز (دوشنبه) برای شلیک مرگبار صورت گرفته در ارتش توسط یک سرباز وظیفه عذرخواهی کرد. به گزارش ایسنا، به…

رئیس جمهور کره جنوبی امروز (دوشنبه) برای شلیک مرگبار صورت گرفته در ارتش توسط یک سرباز وظیفه عذرخواهی کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروهبان “لیم” 22 ساله، اعضای واحد خود را که در نزدیکی مرز پر تنش این کشور با کره شمالی در حال پست دادن بودند، به گلوله بست و پنج نفر را کشت و هفت نفر دیگر را زخمی کرد.

لیم بعد از 24 ساعت جست‌وجوی بی وقفه در حالی که یک گلوله در سینه خود شلیک کرده بود زنده بازداشت شد.

انگیزه او هنوز مشخص نیست اما کیم کوان جین، وزیر دفاع کره جنوبی معتقد است که یکی از دلایل این اقدام در نتیجه ترس بوده است.

در همین حال، پارک گئون-های، رئیس جمهور کره جنوبی در نشستی با وزیران خود گفت: “من به قربانیان این حادثه عمیقا تسلیت می‌گویم و برای والدینی که با وجود نگرانی پسرانشان در ارتش خدمت می‌کنند، بسیار متاسفم.”

او اظهار کرد: “به طور حتم باید نظارت مستقیمی بر همه شرایط و تمرین‌های سربازخانه‌ها وجود داشته باشد.”

در حالی که جمعیت زیادی در کره جنوبی در حال انجام خدمت اجباری دو ساله خود هستند، مخاطرات موجود در سربازخانه‌ها یکی از موضوعات حساس در کره جنوبی است.

رفتارهای خشن با سربازان جدیدالورود در گذشته منجر به وقوع تعداد زیادی خودکشی و چنین تیراندازی‌های بی‌محابایی شده بود.

اقداماتی برای جلوگیری و سرکوب این روند صورت گرفته است اما کارشناسان می‌گویند کسانی که تلاش می‌کنند خود را با زندگی نظامی وفق دهند معمولا منزوی و تحقیر می‌شوند.

لیم در سال 2012 به ارتش پیوست و تنها سه ماه تا پایان خدمتش مانده بود. او به سختی به زندگی در ارتش عادت کرده بود و روانشناسان به مقامات ارشد او توصیه کرده بودند که نسبت به او توجه ویژه داشته باشند.

براساس گزارش‌های رسانه‌ها، لیم پیش از خودکشی نافرجام خود نامه‌ای نوشته‌ و در آن توضیح داده بود که چگونه ترس او را ناامید کرده بود.

ارتش از انتشار یا تایید این نوشته خودداری کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *