سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۷

ایگور کوروتچنکو، مدیر مرکز تجزیه و تحلیل تجارت اسلحه جهانی گفت که عراق حداقل به 30 جنگنده Su-25 برای مبارزه با گروه “دولت…

ایگور کوروتچنکو، مدیر مرکز تجزیه و تحلیل تجارت اسلحه جهانی گفت که عراق حداقل به 30 جنگنده Su-25 برای مبارزه با گروه “دولت اسلامی عراق و شام” (داعش) نیاز دارد اما مسئله فقط با داشتن جنگنده های Su-25 حل نمی شود.

به گزارش «تابناک» به نقل از صدای روسیه او تاکید کرد که داشتن خلبانان مجرب و حرفه ای این مدل هواپیما یکی از جنبه های مهم است.

عراق سه گزینه دارد: خلبانان با تجربه پرواز در هواپیماهای Su-25 ، متخصصان حرفه ای خارجی، از جمله از کشورهای مستقل مشترک المنافع، اما نه از روسیه و همچنین جلب خلبانان ایرانی چرا که تهران “منافع ویژه” در شرایط فعلی دارد. علاوه بر این، کوروتچنکو بر این باور است که بسیار مهم است که سلاح هواپیما (بمب ها و گلوله ها) به اندازه کافی تحویل خواهد شد.

وی در ادامه افزود: “روسیه در این راستا نشان می دهد که می تواند یک شریک قابل اعتماد باشد. عراق نیاز به کمک های فوری نظامی فنی داشت و ما کمک کردیم در حالی که ایالات متحده آمریکا از رساندن کمک خودداری کرد و دلایل مختلف آوردند هرچند واشنگتن بر وضعیت در عراق مسئولیت دارد”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.