دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۱:۵۷

خبرگزاری تسنیم: “ائتلاف ملی عراق” امروز یکشنبه به دلیل آن چه “ادامه روند سابق در پارلمان” نامیده شده، از تصمیم خود برای عدم…

خبرگزاری تسنیم: “ائتلاف ملی عراق” امروز یکشنبه به دلیل آن چه “ادامه روند سابق در پارلمان” نامیده شده، از تصمیم خود برای عدم حضور در اولین جلسه پارلمان عراق در روز یازدهم تیر خبر داد و سایر احزاب و گروهها را نیز به عدم حضور در این جلسه دعوت کرد.

حاتم خطاب یکی از اعضای ائتلاف ملی امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر “جنبش وفاق ملی” گفت: قوای سیاسی عراق همچنان خطاهای گذشته را تکرار می کند و به سیاست هایی مانند سهم خواهی در مناصب و مسوولیت ها و دل سپردن به تصمیم گیری سایر کشورها برای عراق، ادامه می دهد.

وی خاطرنشان کرد که ائتلاف ملی تصمیم گرفته در نخستین جلسه مجلس نمایندگان حاضر نشود و خود را از تبعات آن به دور نگه دارد و از سایر کسانی که در فرایند سیاسی عراق نقش دارند نیز می خواهد که در این جلسه حاضر نشوند.

گفتنی است رئیس جمهور عراق با صدور بخشنامه ای از مجلس نمایندگان جدید خواسته که اولین جلسه پارلمان را در روز سه شنبه آینده برگزار کنند. مسن ترین عضو پارلمان، ریاست این جلسه را به عهده خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.