چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۴۰

به گزارش خبرنگار مهر، محسن رزقی شامگاه سه شنبه در مراسم گرامیداشت هفته میراث فرهنگی تصریح کرد: با وجود اینکه هنرمندان صنایع دستی…

به گزارش خبرنگار مهر، محسن رزقی شامگاه سه شنبه در مراسم گرامیداشت هفته میراث فرهنگی تصریح کرد: با وجود اینکه هنرمندان صنایع دستی استان تولیدات قابل توجهی دارند اما در مرحله فروش با مشکل مواجه می شوند.

وی با بیان اینکه در بخش فروش محل عرضه مناسبی وجود ندارد، اضافه کرد: به عنوان مثال در شهرستان سرعین نمایشگاه دائمی عرضه محصولات دستی وجود ندارد.

رزقی تاکید کرد: مشکل حوزه فروش موجب شده صنایع دستی اردبیل سهمی در بازارهای جهانی نداشته و حتی در استان های دیگر نیز به صورت شایسته معرفی نشود.

به گفته این هنرمند برپایی نمایشگاه های موقت صنایع دستی در اردبیل و سرعین می تواند فرصت مطلوبی برای فروش محصولات دستی فراهم کند.

وی با یادآوری برگزاری نمایشگاه رایگان در استان اضافه کرد: نه تنها این طرح بلکه حضور هنرمندان در هفته فرهنگی اردبیل در استان های دیگر نیز به صورت کامل لغو شده است.

وی با بیان اینکه این طرح در فصل تابستان به مدت یک یا دو ماه می تواند اجرایی شود، ادامه داد: علاوه بر این وجود نمایشگاه دائمی به ویژه در مبادی ورودی شهر فرصتی برای عرضه این گروه از محصولات است.

تعطیلی کارگاه های تولید با کمبود سرمایه

رزقی یکی دیگر از مشکلات فروش را نبود سرمایه در گردش عنوان کرد و افزود: ضعف بنیه مالی موجب می شود در برخی مواقع واحد تولیدی از فعالیت باز ایستد.

وی با بیان اینکه بانک ها تسهیلات 29 درصدی را به هنرمندان پیشنهاد می کنند، اضافه کرد: با این تسهیلات نه تنها گرهی از کار هنرمند باز نمی شود بلکه بازپرداخت آن فرد را متحمل زیان مالی می کند.

وی افزود: عدم حمایت از تولید کننده موجب شده است آثار شاخص تولیدی با قیمت نازل از استان خارج شده و در استان های دیگر با قیمت گزاف به فروش برسد.

رزقی خواستار توجه دستگاه ها به حمایت از آثار تولیدی صنایع دستی شد و افزود: نباید سرمایه های درآمد زا به سادگی با قیمت نازل به فروش رسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.