دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۲:۳۵

خبرگزاری فارس: مدیرعامل ایران خودرو از عرضه ده محصول جدید توسط این شرکت طی سه سال آینده به بازار خودرو خبر داد و گفت:‌…

خبرگزاری فارس: مدیرعامل ایران خودرو از عرضه ده محصول جدید توسط این شرکت طی سه سال آینده به بازار خودرو خبر داد و گفت:‌ از این تعداد سه یا چهار محصول با برند داخلی عرضه خواهد شد.

هاشم یکه‌زارع در مراسم آغاز دوباره صادرات محصولات ایران خودرو به روسیه اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده طی سه سال آینده ده محصول جدید به بازار عرضه خواهیم کرد که 3 یا 4 محصول برند داخلی عرضه می‌شود و بر استفاده از قطعات داخلی تکیه دارد.

وی با بیان اینکه سعی داریم خوشه‌های طراحی خودرو را در ایران خودرو ایجاد کنیم، افزود: در سال چهارم دولت حرکت خودروساز شدن را شروع خواهیم کرد و به طراحی مجموعه‌ها و قطعات دست خواهیم یافت.

وی با بیان اینکه جزئیات این اقدامات محرمانه است، گفت:‌ با طرف‌های دانشگاهی در حال مذاکره‌ایم که نمی‌توانیم جزئیات آن را مطرح کنیم.

مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به آغاز دوباره صادرات محصولات این شرکت به روسیه اظهار داشت: در مرحله اول 10 هزار دستگاه از محصولات ایران خودرو به روسیه صادر می‌شود که این محصولات شامل سمند، سورن و رانا هستند و امیدواریم محصولات دیگر نیز به سبد محصولات صادراتی ما اضافه شوند.

وی با اشاره به دستور مستقیم رئیس‌جمهور آمریکا برای تحریم صنعت خودرو در سال‌های گذشته گفت: در حال حاضر اتفاقات خوبی در صنعت خودروسازی در حال انجام است و در هشت ماه اخیر حرکت‌های خوبی صورت گرفته و با وجود همه مشکلات از جمله تحریم‌ها، تولید خودرو در ایران خودرو از ابتدای امسال تاکنون نسبت به تولید سال گذشته رشد سه برابری داشته است.

سنایی سفیر ایران در روسیه نیز در این مراسم با بیان اینکه حجم مبادلات ایران و روسیه به 4 میلیارد دلار رسیده بود، گفت:‌ طی سه ماهه منتهی به 2013  این عدد تا رقم 1.6 میلیارد دلار کاهش داشته‌ایم.

 وی ادامه داد: هدف‌گذاری اولیه برای صادرات محصولات ایران خودرو به روسیه 10 هزار دستگاه است که این رقم باید افزایش یابد و علاوه بر این در تأمین قطعات و سرویس‌دهی به مصرف‌کنندگان نیز باید اقدامات لازم انجام شود تا صادرات خودرو دچار آسیب نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *