دوشنبه، ۲۷ مرداد ۹۳ - ۱۱:۵۶

به گزارش ميهن پست – رئیس ستاد زیست فناوری و انستیتو پاستور ایران از ارائه 9 داروی نوترکیب تا پایان سال خبر داد…

به گزارش ميهن پست – رئیس ستاد زیست فناوری و انستیتو پاستور ایران از ارائه 9 داروی نوترکیب تا پایان سال خبر داد و گفت: اولویت ما در تولید داروهای نو ترکیب است. و عرضه این دارو ها به بازار تا پایان سال قطعی است.
مصطفی قانعی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: انستیتو پاستور با درک کامل فناوری جهت تخصصی دارد.
وی با بیان اولویت های تولیدات محققان در پاستور افزود: ما تاکید داریم که تولیداتمان بیشتر داروهای نو ترکیب، واکسن، کیت تشخیصی با اولویت بیماری های عفونی باشد.
رئیس انستیتو پاستور اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان ما الزاما باید در راستای زیست فناوری باشند و خارج از زیست فناوری پذیرش نمی شوند.

وی در ادامه با توضیح اینکه 9 داروی نوترکیب تا پایان سال تولید و ارائه خواهیم کرد، اظهار داشت: آخرین وضعیت تولید این دارو های نو ترکیب باید بررسی شوند ولی عرضه این دارو ها به بازار قطعی است.

قانعی خاطر نشان کرد: همه این 9 دارو نوترکیب هستند بنابراين امروزه فراورده‌های مختلفی در زندگی انسان مورد استفاده قرار می‌گیرند که حاصل به کارگیری دانش زیست فناوری و به خصوص فناوری تولید فراورده‌های نوترکیب است. محصولات نوترکیب که با دستکاری‌های ژنتیک و تغییرات DNA در موجودات مختلف همراه است موجب تحول عظیمی در تنوع فراورده‌های دارویی مورد مصرف شده است.

فراورده‌های دارویی نوترکیب مولکولهایی با وزن مولکولی بالا هستند و عملکرد آنها راندمان بالاتری نسبت به مولکولهای داروهای شیمیایی دارد زیرا مولکولهایی از جنس طبیعت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.