چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۳ - ۰۱:۲۶

رضا بامداد اصل در گفتگو با مهر با بیان اینکه دین اسلام، سرشار از پیام‌های بهداشتی و سلامتی است و توصیه به مسلمانان…

رضا بامداد اصل در گفتگو با مهر با بیان اینکه دین اسلام، سرشار از پیام‌های بهداشتی و سلامتی است و توصیه به مسلمانان در توجه به بهداشت و سلامت از اولین توصیه‌ها در اسلام است، از دسته جات سینه زنی و افراد خیری که در روزهای ماه محرم، نذری می‌دهند خواست که در رعایت بهداشت فضای شهر بکوشند چرا که آلودگی و کثیفی با آموزه های امام حسین(ع) و آموزه های دینی ناسازگار است.

وی از عزادارانی که در مراسم‌های مختلف این روزها و شب‌ها شرکت می‌کنند، خواست تا رعايت حقوق شهروندي و حفظ بهداشت عمومي شهر تلاش کنند.

مدیرعامل سامَپ قم، با بیان اینکه پاكيزگي نشانه ايمان و رعايت آن بر همه واجب است، ادامه می‌دهد: سلامت باید در همه بخش‌های مختلف جامعه، به ویژه مراکز آموزشی و محافل مذهبی، ورود پیدا کند.

وی ادامه داد: با فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری شهادت سالار شهیدان میزان استفاده ظروف یکبار مصرف به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد که با توجه به تجزیه ناپذیری و غیر قابل بازیافت بودن این نوع ظروف پلیمری، آسیب‌های جبران ناپذیری به محیط زیست وارد کرده و در کنار تخریب منابع طبیعی موجب بدمنظر شدن چهره شهر می‌شود.

بامداد اصل از مردم و عزاداران حسینی خواست که در عزاداری‌های امسال، خود مراقب شهر باشند و در پاکیزه سازی شهر به پاکبان‌های شهرداری کمک کنند.

وی افزود: برای پاکیزه نگاه داشتن شهر، نیاز به برگزاری طرح و برنامه های پرهزینه نیست، کافی است که شهروندان خود را در برابر شهر مسئول بدانند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از شهروندان به ويژه افرادي كه در مناسبت‌های مختلف اقدام به برپایي سقاخانه و ايستگاه صلواتي و توزيع نذري مي‌کنند، خواست براي حفظ نظافت شهر با قراردادن كيسه زباله و سطل مخصوص در مقابل اين مكان‌ها شهرداري را ياري کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *