شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۲:۰۳

به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار ˈاسماعیل احمدی مقدمˈ و هیأت همراه پس از ورود به فرودگاه چابهار از…

به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار ˈاسماعیل احمدی مقدمˈ و هیأت همراه پس از ورود به فرودگاه چابهار از مرزهای جنوبی استان سیستان و بلوچستان به صورت هوایی بازدید و پس از حضور در پاسگاه مرزی شهید مجد ضمن بررسی پیشرفت پروژه های عمرانی، در جریان آمادگی و شرایط خدمت مرزداران در ماه مبارک رمضان قرار گرفت.

فرمانده ناجا در ستاد هنگ مرزی جکیگور در نشست صمیمانه که با حضور مسوولان اجرایی استان، فرماندهان نیروهای مسلح، علماء و روحانیون اهل تشیع و تسنن و ریش سفیدان جنوب استان برگزار شده بود، شرکت کرد.

فرمانده نیروی انتظامی با ابراز خرسندی از حضور در جمع مرزداران و مرزنشینان سیستان وبلوچستان، زندگی و خدمت در مرزهای استان را نوعی فرصت برای تقرب بیشتر به درگاه پروردگار دانست.

احمدی مقدم با اشاره به ناامنی های موجود در برخی از کشورهای منطقه، «بی تقوایی» را ریشه و علت وقوع این فتنه ها عنوان و خاطرنشان کرد: هدف استکبار جهانی از جنایت، ایجاد نزاع، درگیری و ناامنی در کشورهای مسلمان و تخریب چهره رحمانی اسلام است.

وی ادامه داد: اینها اساسا نه تنها به دنبال احقاق حق قوم و مذهب خاصی نیستند بلکه با افراطی گری و دست زدن به جنایت هولناک و غیر انسانی در پی ایجاد تفرقه و سوء استفاده از موقعیت به نفع صهیونیست ها و برخی کشورهای غربی هستند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه اسلام، دین رحمت، پیشرفت، آبادانی و رشد است نه خشونت، تصریح کرد: متاسفانه به اسم اسلام، جنایات بسیاری رخ می دهد، بزرگ ترین ظلم تکفیری ها، ابتدا در حق اسلام و سپس در حق اهل سنت می باشد.

وی اظهار داشت: در چنین شرایطی اسرائیل به خود اجازه می دهد که به غزه و کرانه باختری حمله کرده و چنین جنایت وحشیانه ای را مرتکب شود.

وی خاطر نشان کرد: دشمنان تلاش می کنند برای ناامن کردن جمهوری اسلامی ایران به عنوان «ام القرای» اسلام با یکدیگر همکاری کنند اما در سایه هوشیاری و بصیرت مردم، علماء، نیروهای امنیتی و مرزبانان، آنها در این زمینه هیچ توفیقی نداشته اند و نخواهند داشت.

مقدم، امنیت را زیربنای توسعه و شکوفایی هر کشور دانست و از عزم جدی نیروی انتظامی برای رونق و آبادانی مرزهای سیستان و بلوچستان خبر داد .

وی اضافه کرد: این استان دارای فرصت های اقتصادی بزرگی است و باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم از این ظرفیت های بزرگ برای توسعه زیر ساخت ها، رونق اقتصادی و ارتقاء معیشت مردم استفاده کنیم.

فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: امروز نظام، اهتمام ویژه ای به سیستان و بلوچستان به لحاظ رونق کسب و کار و فعالیت اقتصادی، سرمایه گذاری و نیز نظام عمرانی دارد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه به منظور هم افزایی و ایجاد شرایط بهتر امنیتی، 300 کیلومتر از مرز تحویل سپاه داده شد، گفت: امروز در بازدید از نوار مرزی تصور نمی کردیم، در برخی از مناطق بسیار سخت و صعب العبور بیش از 50 کیلومتر در سخت ترین جغرافیای منطقه، راه ساخته شده و این حرکت با سرعت ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه می توانیم در سیستان و بلوچستان صادر کننده بسیاری از کالاها به پاکستان باشیم نه وارد کننده آن، تصریح کرد: درصدد هستیم، بستری مناسب جهت کسب روزی حلال و نیز مبادلات قانونی مرزنشینان این مناطق که از راه های غیر قانونی و قاچاق اقدام به خرید و فروش کالا می کنند، فراهم نمائیم.

احمدی مقدم با اعلام آمادگی نیروی انتظامی برای استخدام و بکارگیری جوانان غیور و خونگرم استان در این نیرو، گفت: نقش علماء، روحانیون، سران و بزرگان استان در تشویق و ترغیب جوانان برای جذب و استخدام در ناجا بسیار حائز اهمیت است و تا مادامی که تقاضای استخدام وجود داشته باشد، آماده هر گونه همکاری هستیم.

در این نشست، سردار « رهام بخش حبیبی» فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان، وضعیت مرزهای جنوب شرقی کشور را تشریح و امنیت موجود در این استان را نتیجه همدلی و همکاری همه جانبه دستگاه های اجرایی، مرزداران و مرزنشینان خونگرم استان دانست.

مولوی عبدالرحمن عارفی امام جمعه اهل سنت نگور طی سخنانی، امنیت را مهمترین نعمت بشری عنوان کرد و افزود: با تلاش های شبانه روزی نیروهای مسلح و دستگاه های امنیتی، علماء و مردم کشور از نعمت امنیت برخوردار می باشند که این خاری در چشم دشمنان قسم خورده نظام به شمار می آید.

به گفته وی، سایر ملت های جهان آرزو دارند از امنیتی همچون امنیت حاکم بر کشور جمهوری اسلامی ایران برخوردار باشند.

وی با اشاره به برخی مشکلات معیشتی مرزنشینان سیستان و بلوچستان، خواستار رسیدگی به معیشت مردم از طریق فراهم آوردن فرصت های تجاری و بازرگانی و رونق بازارچه های مرزی استان شد.

مهندس میر شکاری معاون استاندار سیستان و بلوچستان نیز با ستودن اقدامات صورت گرفته در راستای ارتقاء امنیت مرزها، خواستار تجدید نظر در آمایش انتظامی استان شد و بر همدلی و همکاری میان تمام دستگاه های دخیل بر امنیت مردم خونگرم این استان تاکید کرد.

اجتمام**1880 ** 1418

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.