یکشنبه، ۱۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۳

به گزارش ایرنا، ˈحشمت اله عسگریˈ روز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان اظهار کرد: با رعایت قوانین و ضوابط بودجه ای…

به گزارش ایرنا، ˈحشمت اله عسگریˈ روز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان اظهار کرد: با رعایت قوانین و ضوابط بودجه ای تلاش شده که اعتبارهای محدود به گونه ای منطقی بین شهرستان های استان توزیع شود.

وی ادامه داد: با توجه به این که 85 درصد اعتبارات در مرکز متمرکز بوده و تنها 15 درصد آن در اختیار شورای برنامه ریزی است، مدیران می توانند با همت فراوان و پیگیرهای جدی سهم بیشتری از اعتبارهای ملی را برای استان جذب کنند.

وی افزود: ظرفیت های قانون بودجه مشخص است که مدیران با احصا دقیق آنها می توانند به گونه بسیار مناسبی به توسعه استان کمک کنند.

وی تاکید کرد: ظرفیت های قانون بودجه بسترهای بسیار مناسبی است که مدیران باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

عسگری گفت: موضوع فروش مجتمع های نیمه تمام ورزشی و فرهنگی یکی از ظرفیت های قانون بودجه سال جاری است که با توجه به وجود شمار زیادی از این طرح ها در استان می توان با واگذاری آنها با حفظ کاربری اصلی به بخش خصوصی به شتاب بخشی در روند اجرایی شدن آنها کمک کرد.

معاون برنامه ریزی استاندار ایلام اظهار کرد: بحث اختصاص قیر رایگان به طرح های جاده ای روستایی یکی دیگر از ظرفیت های بسیار خوب قانون بودجه است که فرمانداران می توانند از این شرایط در راستای آسفالت طرح های جاده ای روستایی بهترین بهره گیرند.

وی موضوع واگذاری بخشی از فعالیت های جهاد کشاورزی به تعاونی ها و اتحادیه های عشایری را از دیگر ظرفیت های قانونی بودجه سال 93 برشمرد و گفت: بخش عمده ای از این ضوابط در سبک کردن بار دولت و به کارگیری ظرفیت های بخش خصوصی با کمک توانمندی ذاتی آنها موثر است.

وی در خصوص اعتبارهای مصوب سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان نیز گفت: تفکیک شهرستانی طرح ها مشخص شده و اضافه شدن اعتبارهای مصوب سفر به اعتبارهای استانی رقم مناسبی را تشکیل می دهد که امیدواریم همه با نهایت ظرافت و دقت بهترین استفاده را از این اعتبارها در راستای توسعه، اشتغالزایی و بهبود زیر ساخت های بخش های مختلف برند.

در ادامه این نشست اعضا به بحث و بررسی پیرامون اعتبارات تملک دارایی ها، اعتبارات هزینه ای و اعتبارات عمرانی پرداختند.ک/2

7177/565

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.