سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۷

دخیل عباس زارع زاده مهریزی نماینده مردم مهریز و بافق و سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در گفتگو با خبرنگار پارلمانی…

دخیل عباس زارع زاده مهریزی نماینده مردم مهریز و بافق و سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، در تشریح جلسه عصر امروز سه‌شنبه 20 خرداد کمیسیون متبوع خود گفت: در این جلسه تبصره‌ای مصوب شد که براساس آن عصای سفید نابینایان در معابر مجاز حکم چراغ قرمز را دارد و رانندگان باید برای عبور نابینایان ایست کامل کنند تا وی از معبر گذر کند.  
 
وی افزود: براساس این تبصره اگر خودرویی با نابینا تصادف کرد، حقوق نابینا به گردن راننده خاطی است و وی مسئول پرداخت خسارت اعم از جرح یا فوت است. 

سخنگوی کمیسیون شوراها تصریح کرد: همچنین اگر نابینا در معابر عمومی مانند اتوبان‌ها مورد تصادف قرار گرفت و راننده مقصر نبود خسارت وارده باید از صندوق تأمین خسارات دولت تأمین شود.  
 
زارع‌زاده با بیان اینکه یکی دیگر از دستور کارهای امروز این کمیسیون بررسی سوالات جمعی از نمایندگان از وزیر کشور بود گفت: با توجه به اینکه وزیر کشور در سفر خارج از کشور به سر می‌برد، نتوانست در این جلسه حضور یابد. 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.