جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۸

در پیام تسلیت آیت الله رضا رمضانی که نسخه ای از آن روز جمعه در اختیار خبرنگار ایرنا قرار گرفت، آمده است: آیت…

در پیام تسلیت آیت الله رضا رمضانی که نسخه ای از آن روز جمعه در اختیار خبرنگار ایرنا قرار گرفت، آمده است: آیت الله محمدی گیلانی با همدلی و همراهی با ولایت فقیه، درس ولایتمداری را به همگان آموخت و به بهترین شکل، تکلیف الهی خود را نسبت به انقلاب اسلامی ادا کرد.

در ادامه این پیام اضافه شده: به یقین، رحلت آن عالم وارسته ضایعه ای بزرگ برای حوزه های علمیه و فقدانی دردناک برای دستگاه قضایی است.

آیت الله رمضانی رحلت فقیه وارسته، فیلسوف و متکلم برجسته، عارف مجاهد و از اعضا برجسته مجلس خبرگان رهبری آیت الله محمّدی گیلانی (رحمة الله علیه) را به پیشگاه امام زمان (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی، مراجع معظم تقلید، حوزه های علمیه، بیت مکرم و عموم امت فرهیخته و عالم پرور گیلان تسلیت گفته است.

به گزارش ایرنا، آیت الله محمد محمدی گیلانی که از اواخر اردیبهشت ماه به دلیل عفونت ریه در یکی از بیمارستان های تهران بستری شده بود، بامداد چهارشنبه گذشته دعوت حق را لبیک گفت.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت عالم مجاهد مرحوم آیت الله محمدی گیلانی را تسلیت گفتند.

در پی درگذشت آیت الله محمد محمدی گیلانی، دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران و روسای قوای مقننه و قضائیه نیز در پیام های جداگانه ای، درگذشت این عالم ربانی را تسلیت گفتند.

آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و محمدعلی نجفی استاندار گیلان نیز با صدور پیام مشترکی، درگذشت این عالم مجاهد را تسلیت گفتند.

پیکر آیت الله محمدی گیلانی صبح روز گذشته (پنجشنبه) با حضور جمع کثیری از مردم، از مقابل مدرسه عالی شهید مطهری تهران تشییع و عصر دیروز در جوار مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) در شهر مقدس قم به خاک سپرده شد.ک/1

7295/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.