شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۰۷:۲۵

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اهواز گفت: فراهم کردن آرامش و آسایش برای زنان در محیط‌های کاری و مجامع مختلف را…

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اهواز گفت: فراهم کردن آرامش و آسایش برای زنان در محیط‌های کاری و مجامع مختلف را می‌توان با مواردی جز دیوار کشیدن بین زن و مرد امکان‌پذیر کرد.

زیبا صالح‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خوزستان، اظهار کرد: رعایت اصول اخلاقی و شئونات اسلامی ضرورت جامعه است، اما این که تفکیک جنسیتی در روابط کاری و عادی بین زن و مرد اتفاق بیافتد، مقبول نیست.

وی افزود: خداوند زن و مرد را با ویژگی‌های خاصی و تفاوت‌هایی آفریده است، البته منظور از تفاوت، تفاوت ظاهر و شکل نیست بلکه نگرش‌ها و رفتارهایی است که این دو با هم دارند.

صالح‌پور ادامه داد: در دیدگاه سنتی، مرد را از نظر توان و بعضا از نظر عقل هم برتر و سرآمدتر و زن را احساسی‌تر و عاطفی می‌داند. در دیدگاه دیگری، اصل بر شایستگی و توانمندی گذاشته می‌شود و زن از نظر این دیدگاه، این قابلیت را دارد که به سمت کمال برود و اگر آموزش‌های لازم را فرا گیرد می‌تواند به جایگاهی از کمال برسد که مرد باید برسد.

عضو شورای شهر اهواز افزود: با همه این موارد ما باید بپذیریم که زن و مرد هر دو سرمایه جامعه هستند و جامعه باید از توانمندی و استعداد هر دو بهره بگیرد تا به رشد و توسعه دست یابد. زنان ایرانی اکنون به حدی از کمال رسیده‌اند که باید در جایگاه‌های بالاتر مدیریتی قرار بگیرند تا کشور با بهره‌مندی از توانمندی همه، به توسعه مورد نظر خود برسد.

صالح‌پور با بیان این که جامعه فقط توسط مردان نیست که توسعه می‌یابد، افزود: باید همسان مردان از ظرفیت زنان نیز استفاده شود تا جامعه بتواند توسعه پیدا کند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اهواز گفت: اصول اعتقادی و مباحث اخلاقی و رفتاری داریم که دین مبین اسلام تاکید بر رعایت آنها دارد اما رعایت این اصول نباید با حایل گذاشتن و دیوار کشیدن بین زن و مرد صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: زن در هر مجمعی قرار بگیرد، با رعایت اخلاق اسلامی و باورهای دینی از سوی هر دو طرف، محیطی سالم و آرامش مورد انتظار برای او ایجاد می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *