دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۶

به گزارش خبرنگار ایرنا، شهرداری گرگان در برنامه ای که به شورا ارائه نموده است 14تقاطع غیرهمسطح در مسیرهای مختلف این شهر پیش…

به گزارش خبرنگار ایرنا، شهرداری گرگان در برنامه ای که به شورا ارائه نموده است 14تقاطع غیرهمسطح در مسیرهای مختلف این شهر پیش بینی کرده که از جمله در میدان های شهید قندهاری، شهرداری، ولی عصر(عج)، خیابان ولی عصر، سه راهی گلشهر و بلوار صیاد شیرازیˈ است.

در این خصوص قرار است برخی از این تقاطع ها ( میدان شهرداری، ولی عصر و خیابان ولی عصر) در ادامه هم ساخته شود.

ˈمحمدابراهیم جرجانیˈ روز دوشنبه در جمع اعضای شورای شهر گرگان افزود: از آنجائی که شهردار گرگان ساخت 14 تقاطع غیرهمسطح را به شورا ارائه و اعضا، آن را به تصویب رسانده اند، این امر مشکلات عدیده ای را در شهر ایجاد می کند.

وی معتقد است در یک مسیر پنج کیلومتری پنج پل غیر همسطح در نظر گرفته شده که این نشان می دهد، کار اصولی و کارشناسی در این تصمیم گیری انجام نشده است.

عضو شورای گرگان با بیان اینکه در هیچ جای دنیا به فاصله یک کیلومتر از یکدیگر این پل ها جانمائی نمی شود، خواستار فرهنگ سازی ترافیک و ساماندهی در بخش حمل و نقل عمومی و عابران پیاده شد و گفت: استفاده از اتوبوس های مجهز خط BRT، تاکسی و بهسازی پیاده روها می تواند رضایتمندی شهروندان را فراهم نماید.

جرجانی تصریح کرد: در برنامه های مدیریت شهری همچنین گفته شده، احداث منوریل یا اتوبوس شهری، این دو هیچ شباهتی باهم ندارند، بهتر است شهرداری تعیین کند، قصد احداث کدام یک از این پروژه ها را در شهر گرگان دارد.

وی با بیان اینکه گرگان با این مساحت کوچک ظرفیت پذیرش منوریل را ندارد، گفت: در صورت عملیاتی شدن این پروژه احتمال اینکه به سرنوشت سایر طرح های ناتمام تبدیل شود، زیاد است.

رییس کمیسیون خدمات شهری، فضای سبز و زیست شهری شورا در خصوص زیبا سازی شهر گرگان، گفت: زیباسازی مرکز استان گلستان از سال 78 با دو محور تبلیغات شهری و زیباسازی منظر عمومی آغاز شده است، اما مشکلی که در شش ماه اخیر برای انتخاب پیمانکار تبلیغات شهری به وجود آمد ،موجب شد تا این شرایط به سال های قبل برگردد.

وی در ادامه با اشاره به بحث المان شرق گرگان، افزود: این پروژه توسط شورا مصوب ،اما به دلایل نامشخص توسط شهرداری لغو شد.

جرجانی سد معبر درپیاده رو را یکی دیگر از مشکلات شهر اعلام کرد و گفت: اشغال پیاده رو و ایجاد سد معبر تخلف است و برای رفع این مشکل شهروندان، شهرداری باید اقدام کند.

جرجانی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: نیاز است مدیریت شهری فضایی را در قالب بازارچه محلی برای استقرار دستفروشان و عاملین سد معبر پیش بینی کند تا دسترسی شهروندان به بازار بهتر شده و این افراد نیز برای امرار معاش با مشکل مواجه نباشند.

عضو شورای شهر گرگان اضافه کرد: با احداث بازارچه در نقاط مختلف شهر می توان از ازدحام جمعیت و ایجاد ترافیک در خیابان ها و نازیبایی منظر شهری کاست.

وی از وضعیت پل های هوایی شهر نیز ابراز نارضایتی کرد و افزود: کارایی پل های هوایی شهر گرگان کمتر از 15 درصد بوده و علت آن مجهز نشدن به پله برقی است.

جرجانی نصب پل هوایی در چهارشنبه بازار، میدان معلم و خیابان انقلاب را برای حفظ جان شهروندان ضروری دانست و گفت: با بی توجهی ما جان مردم در این مسیرها در خطر است.

گرگان مرکز استان گلستان یکی از شهرهای گردشگری شمال کشور بوده و افزون بر 450هزار نفر جمعیت دارد.

7467/601

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.