سه شنبه، ۰۳ تیر ۹۳ - ۰۷:۰۵

حسین عبده تبریزی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه دولت هیچ تدبیری برای بهبود وضعیت شاخص…

حسین عبده تبریزی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه دولت هیچ تدبیری برای بهبود وضعیت شاخص کل اتخاذ نکرده است، افزود: دولت و مقام ناظر هیچ نقشی در قبال شاخص های بورس ندارند.

عبده تبریزی خاطرنشان کرد: شاخص کل بورس نیز تنها معیار بازار نیست و افزایش و یا کاهش آن به معنای خوب یا بد بودن وضعیت و شرایط بورس نیست.

عضو شورای عالی بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: سرمایه گذاران، تعیین کننده قیمت ها در بازار سرمایه هستند و می توانند سهمی را گران و یا ارزان معامله کنند.

وی تاکید کرد: مقام ناظر و دولت تنها باید میدان عمل را طوری طراحی کنند تا معاملات به صورت سالم انجام شود، ضمن آنکه سرمایه گذاران خرد نباید سهام مورد نظر را با قیمت های بالا خریداری کنند که در نهایت منجر به زیان آنها شود.

وی اظهار داشت: شاخص کل بورس و اوراق بهادار در طول 40 سال گذشته همواره افزایش و یا کاهش داشته و به همین دلیل تنها نباید به شاخص ها توجه کرد.

عبده تبریزی از درخواست شورای عالی بورس و اوراق بهادار از مسوولان بازار برای تعدد بیشتر شاخص ها خبر داد و گفت: سرمایه گذاران در آن صورت می توانند به سهام خاصی تمرکز داشته باشند.

عضو شورای عالی بورس و اوراق بهادار توصیه کرد: سرمایه گذاران غیرحرفه ای معاملات خود را در سبد های سهامی انجام دهند که سرمایه گذاران حرفه ای در آن فعالیت دارند و از خرید تک سهم خودداری کنند.

وی درباره آینده بازار سرمایه نیز گفت: از آنجا که نسبت به برون رفت از رکود و موفقیت مذاکرات هسته ای امیدواریم پیش بینی می شود بازار سرمایه مسیر اعتدال را طی کند.

اقتصام(4)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.