یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۹

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اینترنتی” الفرات نیوز”؛ شیخ محمد تقی مولی در بیانیه ای گفت:  واقعا مایه تاسف و…

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اینترنتی” الفرات نیوز”؛ شیخ محمد تقی مولی در بیانیه ای گفت:  واقعا مایه تاسف و اندوه است که عناصر تروریستی و جنایتکار داعش بعد از اشغال شهر تلعفر از هیچ جنایتی در حق ساکنان و حتی ساختمان های آن دریغ نورزیدند. اموال و دارایی های مردم را غارت کردند و خانه های آنان را آتش زدند. چه بسیار افراد از جمله زنان و کودکان را قتل عام کردند و باعث شدند اهالی این شهر آواره و به مهاجرت به شهر سنجار مجبور شوند. با وجود این از ساکنان شهر تلعفر که به شهر سنجار مهاجرت کرده اند می خواهیم در قبال این مصیبت و رنج بزرگ صبر و تحمل پیشه کنند و در همین شهر ( سنجار ) و برخی از مناطق حومه آن بمانند. ما از اهالی شهر تلعفر که به سنجار پناهنده شده اند می خواهیم در همین شهر و مناطق نزدیک به تلعفر بمانند و به استان های مرکزی ؛ جنوبی و شمالی مهاجرت نکنند.
شیخ تقی مولی افزود: حال اگر عکس این موضوع رفتار شود و ساکنان شهر تلعفر از شهر و موطن شان مهاجرت و به مناطق دوردست بروند باعث خواهد شد آمان خود را به فراموشی بسپارند ، دیگر نتوانند به شهرشان باز گردند و اموال خود را بازگردانند.
 وی اظهار داشت:‌  ما مجدانه برای تامین همه نیازهای آوارگان و شهروندان عراقی از جمله غذا ، آب ، دارو و مسکن مناسب تلاش می کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.