شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۹

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ˈحسین جوشقانیˈ شامگاه جمعه در یادواره شهدای نیاسر کاشان در مصلی این شهر با انتقاد از برخی…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ˈحسین جوشقانیˈ شامگاه جمعه در یادواره شهدای نیاسر کاشان در مصلی این شهر با انتقاد از برخی که می گویند مگر دانشگاه قبرستان است که شهدا را در این مکان دفن می کنید، گفت: ما نباید در باره کسانی که برای ما عزت و عظمت آفریدند، این گونه قضاوت کنیم.

وی تصریح کرد: نام و یاد شهیدان برای همه ما دنیایی از حماسه و رشادت، کرامت، انسانیت و شرافت است.

حجت الاسلام جوشقانی، عظمت شهدا را به معرفت الهی، خودشناسی، دنیاگریزی و توجه ویژه به حضرت صاحب الزمان (عج) و نایب برحقش ولایت فقیه دانست و افزود: نصرت الهی در اقامه احکام خداوند تبارک و تعالی و یاری رساندن دین خداست.

وی خاطرنشان کرد: شهدا بواسطه معامله ای که با خداوند انجام داده اند، با شهادت خود به مردم عظمت داده اند که گرد شمع وجودشان جمع شوند و خود را پاسخگوی آنان بدانند.

حجت الاسلام جوشقانی با بیان خاطراتی از شهدای هشت سال دوران دفاع مقدس تصریح کرد: بیشتر لحظات عمر رزمندگان اسلام بویژه شهدا پر از رمز و رازهایی است که انسان با بهره گیری از آنها می تواند معرفت و شناخت خودش را نسبت به پرودگار افزایش دهد.

امام جمعه شهر نیاسر نیز در این آیین شان و منزلت شهدا و ایثارگران را متعالی دانست و گفت: شهدای والا مقام، اوج این عظمت و ایثار را در جبهه های نبرد در هشت سال دفاع مقدس به نمایش گذاشتند.

حجت الاسلام ˈحسن مطهریانˈ افزود: شهدای عالی مقام بدون وابستگی به تعلقات و مادیات دنیوی، الگوی اعلا و تمام عیار شیفتگی و دلدادگی به خداوند سبحان در جبهه های نور علیه ظلمت بودند.

وی گفت: شهدا با فداکاری و ایثار خود باعث شدند که دشمنان نتواند بر این کشور مسلط شوند.

مطهریان تاکید کرد: شهدا برای ما عزت و اقتدار به ارمغان آورند و ما باید آن را در برابر دشمنان حفظ کنیم.

وی همچنین با تاکید بر اجرای اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاومت اقتصادی و باید در عرصه اقتصادی نیز هم مانند عرصه نظامی و جنگ با مقاومت، دشمن را شکست دهیم.

نیاسر با 58 شهید دوران دفاع مقدس، حدود 20 کیلومتری کاشان واقع شده است.

562/545

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *