چهارشنبه، ۰۵ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۳

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان گفت: با رعایت استانداردهای جهانی و بهره‌گیری از تکنولوژی جدید می‌توان فرهنگ مصرف کالاهای داخلی…

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان گفت: با رعایت استانداردهای جهانی و بهره‌گیری از تکنولوژی جدید می‌توان فرهنگ مصرف کالاهای داخلی را در جامعه نهادینه کرد.

حمیدرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: امروزه متاسفانه مصرف کالاهای خارجی در کشور به یک فرهنگ نادرست مبدل و این امر موجب شده است تا اقتصاد کشور بیش از پیش دستخوش ورود این کالاها به کشور شود.

عضو هیات علمی دانشگاه در ادامه گفت: اگر کالاهایی که در کشور تولید می‌شود و به دست مصرف‌کننده می‌رسد با کیفیت و استاندارد باشد بیشتر چالش‌های پیش‌رو از بین خواهد رفت.

به گفته‌ی وی، یکی از اصول اولیه بازاریابی، ‌ارائه محصول مطابق خواست و سلیقه مشتری است و به دلیل تنوع‌طلبی مشتری محصول تولیدی باید متنوع باشد تا رضایت تمام افراد با سلایق مختلف را کسب کند.

محمدی تصریح کرد: تنوع در محصول خارجی یکی از عواملی است که مصرف کننده داخلی را به سمت خرید آن سوق می‌دهد و در مقابل تولیدکنندگان داخلی در بسیاری موارد محصول خود را به چند نمونه محدود کرده‌اند.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در ادامه اظهار کرد: بهره‌مندی یک کالا از استانداردهای روز جهانی می‌تواند به عنوان یک مزیت محسوب شود.

محمدی گفت: از این رو ضروری است توجه بیشتری در زمنیه طراحی و ساخت محصولات داخلی شود تا امکان رقابت بیشتر نیز برای محصولات داخلی بوجود آید.

وی ادامه داد: یک عامل مهم و محرک تولید کننده برای ارتقا سطح کیفیت، افزایش قدرت رقابت‌پذیری محصول و عامل رقابت در عرصه جهانی است و باید واحدهای تولید داخلی به جایی انفعال در برابر رقبای خارجی به رقابت آنها بروند و به عرصه‌های جهانی بیندیشند.

عضو هیات علمی دانشگاه در پایان گفت: بسته‌بندی مطلوب امروزه یکی ازمهمترین عوامل در تولید و عرضه محصول مناسب است و بکارگیری تکنولوژی‌های جدید در بسته‌بندی ضمن افزایش طول عمر و استاندار کالا در جلب مشتری نیز بسیار موثر است که همه تولیدکنندگان باید به این امر مهم توجه لازم را داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.