دوشنبه، ۱۳ مرداد ۹۳ - ۰۱:۱۹

نماینده مردم خرم‎آباد و دوره چگنی در مجلس گفت: لرستان در مرحله بحران بیکاری قرار دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه…

نماینده مردم خرم‎آباد و دوره چگنی در مجلس گفت: لرستان در مرحله بحران بیکاری قرار دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه لرستان، ایرج عبدی در افتتاحیه نمایشگاه مهارت گفت: در کمیسیون اجتماعی دنبال ایجاد سازمان ملی مهارت هستیم تا کشور را به سمت مهارت پیش ببریم.

وی با اشاره به وجود بیکاری بسیار در لرستان ادامه داد: ضعف‎های عمده‎ای در استان داریم، یکی از آنها این است که بلد نیستم چه‎کار کنیم، طرف مدرک دانشگاهی گرفته اما اگر از او سئوال کنید که باید برای استان چه‎کار کنیم، نمی‎داند، علتش این است که دانش نداریم.

عبدی اضافه کرد: خیلی از افراد با دانشی که کسب کرده‎اند الان کسب درآمد دارند. درخت تو گر بار دانش بگیرد، فارغ‎التحصیلان دانشگاهی را می‎آوری و کارآفرینی ایجاد می‎کنی. به‎عنوان مثال من در جایی دیدم در ظروف استیل قارچ تولید می‎کردند که باید چنین کارهایی در کشور بیشتر شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: طبق آخرین گزارشی که در جلسه غیرعلنی مجلس ارائه شد، در حال حاضر باید سه نفر از نیروهای دولتی بازنشسته شوند تا یک نفر استخدام شود. متأسفانه در دولت قبلی هر نیرویی بازنشسته می‎شد به‎جای او سه نفر جذب می‌شدند به همین دلیل ظرفیت اشتغال دستگا‌های دولتی هم‌اکنون پر شده است.

وی یادآور شد: رویکرد کشورمان بر اساس کارآفرینی است و زیاد نباید به فکر اشتغال دولتی باشیم. مستخدمین استانداری لرستان مشخص شده‎اند اما به‎علت مشکلات اعتباری جذب نمی‎شوند. در این باره خیلی تلاش کرده‎ایم و بحث‎های زیادی با دولتمردان داشته‎ایم اما فایده‎ای ندارد چون خیلی از اعتبارات کشور در بحث حقوق پرداخت می‎شود.

عبدی در ادامه اظهار کرد: قبول داریم که فضای کسب و کار در کشور خوب نیست و در این فضا کار کردن سخت است ولی تلاش‎مان این است که نقش بخش خصوصی را بیشتر کنیم تا فقط به نفت متکی نباشیم.

نماینده مردم خرم‎آباد و دوره چگنی با اشاره به اینکه الان در لرستان با بحران بیکاری مواجه هستیم، تأکید کرد: چاره‎ای جز مهارت نداریم. ایجاد مهارت جزء ضرورت‎های کشور است و باید سیستم مهارتی در کشور احیا شود. فقط شش میلیون نفر از دولت نان می‎خورند و باید کیفیت زندگی و سود بخش خصوصی را بالا ببریم تا مردم به سمت مهارت و کارآفرینی روی بیاورند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.