شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۴

دکتر ایرج خسرونیا روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا، علل بروز بیماری اسهال و استفراغ را گرمازدگی، مسمومیت غذایی…

دکتر ایرج خسرونیا روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا، علل بروز بیماری اسهال و استفراغ را گرمازدگی، مسمومیت غذایی و عوامل ویروسی عنوان کرد.

وی افزود: به علت بالا بودن دمای هوا مواد غذایی به سرعت فاسد می شود و مسمومیت غذایی در اثر مصرف شیر، ماهی، گوشت چرخ کرده یا غذاهایی که مدتی خارج از یخچال مانده است، بروز می یابد.

خسرونیا گفت: عفونت های دستگاه گوارش با منشا ویروسی نیز با اسهال و استفراغ همراه است و درصورتی که بیمار به موقع به مراکز درمانی مراجعه نکند، بیماری شدت می یابد و بیمار باید در بیمارستان بستری شود.

وی با بیان اینکه عفونت های ویروسی می تواند ازطریق آب، هوا و غذا به افراد منتقل شود، افزود: برای پیشگیری از بروز این بیماری افراد باید به رعایت اصول بهداشتی و مصرف آب و غذاهای سالم توجه داشته باشند.

خسرونیا در مورد علایم هر یک از این عفونت ها توضیح داد: عفونت های گوارشی که به علت گرمازدگی بروز می کند با تعریق زیاد و تبش قلب، عفونت های ناشی از مسمومیت غذایی با سرگیجه و بی حالی و عفونت ها با منشا ویروسی با تب و استخوان درد همراه است.

رییس انجمن متخصصان داخلی ایران رعایت اصول بهداشتی، مصرف غذاهای سبک و پرهیز از مصرف کنسروهای تغییر شکل داده و غذاهای مانده به ویژه در هنگام سفر را در پیشگیری از بروز این بیماری ها موثر دانست.

به گفته خسرونیا، این بیماری نه تنها در تهران بلکه در تمام شهرهای کشور و حتی کشورهای دیگر به علت بالارفتن دمای هوا شایع شده است.

علمی(4)1834**1599 ** 1569

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.