دوشنبه، ۲۶ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۲

به گزارش روز یکشنبه زندان های استان اردبیل ، حسن . ر. الف که به جرم قتل نفس پس ازمراحل قانونی در پای…

به گزارش روز یکشنبه زندان های استان اردبیل ، حسن . ر. الف که به جرم قتل نفس پس ازمراحل قانونی در پای دار مجازات حاضر و نسبت به کرده خویش پشیمان بود توسط مادر مقتول به خاطر رافت اسلامی و اقتدا به پیشوای مومنان حضرت علی (ع) مورد بخشش قرار گرفت.

در مراسم اجرای حکم این قاتل مسوولان قضایی استان آمده بودند تا با جلب رضایت اولیای دم در صورت تمایل شخصی جان قاتل جوان که به خاطر یک لحظه عصبانیت و جرح منجر به قتل دوست جوانش اکنون خود را پای چوبه دار مجازات می دید را نجات بخشند.

لحظات بر قاتل جوان سخت می گذشت و مادر داغ دیده مدام از سختی هجران فرزندش می گفت.

حجت الاسلام محمدعلی قاصدی رییس کل دادگستری استان اردبیل در این مراسم از حق الهی قصاص برای خانواده مقتول سخن گفت و افزود: خداوند در کنار قائل شدن حق قصاص برای اولیای دم بر بخشش و گذشت و بهره بردن از لذت عفو بندگان خویش را دعوت کرده است.

وی از مادر مقتول و صاحب دم خواست در صورت تمایل قلبی و بدون جبر برای جلب رضایت خداوند جان دوباره به قاتل فرزندش ببخشد و از گناه او بگذرد.

لحظات سختی برای تمام حضار بود ، در اتاق مجاور در حالی که جوان قاتل در دوراهی گذشت و اجرای حکم الهی قصاص نفس معلق بود تلاش های مسوولان قضایی استان و ریش سفیدان که پدر سالخورده شهیدی نیز در جمع آنها بود به ثمر نشست و مادر مقتول مرحوم در پای چوبه دار با ذکر نام حضرت زهرا (س) و مددگرفتن از مولای مومنان امیرالمومنین علی (ع) با توکل به ذات حضرت احدیت از اجرای حکم اعدام قاتل فرزندش صرف نظر کرد.

رییس کل دادگستری استان اردبیل در این مراسم با قدردانی از اولیای دم این حرکت آنها را برخاسته از آموزه های دینی و رافت و مرحمت اسلامی دانست.

حجت الاسلام محمدعلی قاصدی خواستار اصلاح ذات البین دعواهای مشابه که به خاطر عصبانیت آنی مرتکب قتل شده اند و برنامه ریزی و جنایتی در پس آنها نبوده شد.

وی همچنین با اشاره به گذشت شاکی از حق الناس به جنبه عمومی و دولتی این گونه جرایم اشاره کرد و افزود: جنبه عمومی این گونه جرایم برای عبرت عمومی با اعمال مجازات قانونی حبس به قوت خود باقی خواهد بود.

594/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.